Wpis z mikrobloga

Hej mirki mam problem. Gdy jadę powyżej 100km/h bardzo szybko ucieka mi płyn chłodniczy. Tym razem prawie pełny zbiornik stał się niemal pusty po 80km na jednopasmówce (średnia prędkośc około 70/80km/h) i 70km autostrady którą jechałem 130-140km/h. Co może być przyczyną? Jak najlepiej ją zidentyfikować? Nie jestem specem od samochodów. Czytałem tylko w necie i piszą że może być to wina uszczelki pod głowicą, ale ja zbankrutuje przecież xD. Samochód seat leon 1.9 tdi 2007r #samochody #pytanie #motoryzacja
  • 10
@Poldek0000: Nie zawsze tworzy się masło pod korkiem, ja miałem nieszczelną uszczelkę pod głowicą i nie było masła.

@zygmuntt: Niech ktoś leciutko przygazuje na rozgrzanym silniku, stań z tyłu i zobacz co leci z rury wydechowej, jeśli widać siwo-biały, wręcz lekko niebieskawy dym to raczej będzie uszczelka pod głowicą.
Masło tworzy się jeśli uszczelka pęknie na łączeniu kanału olejowego i chłodniczego,na 100% nieoznacza to uszczelki bo równie dobrze można robić małe dystanse na niedogrzanym silniku lub kijowym oleju i też będzie masełko ale w znacznie mniejszej ilości,sądząc po konsumpcji płynu to obstawiałbym raczej wyciek,no chyba że dymi ci na biało w takich ilościach że zakrywasz ulice,wtedy tak to uszczelka.