Wpis z mikrobloga

Panowie @Jakub_Olkiewicz, @Weszlo,możecie mi wytłumaczyć czemu pomijacie Cionka w podsumowaniach występów kadrowiczów? Jest on pełnoprawnym Polakiem,grał w Polsce,ma rodziców Polaków,mówi dobrze po polsku. Macie coś do niego bo tak czy można to już uznać za rasizm? Proszę o odpowiedź bo to dziwna sytuacja. #pilkanozna #weszlo #reprezentacja PS Jak nie będzie odpowiedzi to uznam że jesteście zakompleksionymi tłukami.
  • 19
@janusz002:
"Mimo że urodził się w Brazylii, Cionek posiada polskie korzenie za sprawą swoich pradziadków, Agaty Sykulskiej i Franciszka Cionka, którzy przed I wojną światową opuścili Polskę i osiedlili się w Kurytybie[47]. We wrześniu 2009, Cionek złożył wniosek o przyznanie polskiego obywatelstwa[48], które uzyskał 3 października 2011[49]."

On ma rodzicow polakow? Od kiedy?
@Jakub_Olkiewicz: @Perlo:

Mam polskich przodków, polsko - brazylijską rodzinę, która ogląda mecze reprezentacji Polski z biało-czerwonymi szalikami i w biało-czerwonych koszulkach. Mówię nieźle po polsku, moja narzeczona jest Polką. Ten wywiad robimy po polsku. Biorę ślub w Polsce, chcę w niej zamieszkać po zakończeniu kariery.

myślę, że nazywanie go zwykłym najemnikiem i "farbowanym lisem" to nadużycie, jeśli zestawi się go z takim Polańskim czy Matuszczykiem
@redheart: Na pewno jest to lżejszy przypadek, dlatego nie ciśniemy jak kiedyś "reprezentacją PZPN" i "farbowanym lisem" ograniczając się do neutralnych "biało-czerwoni" czy "kadra Adama Nawałki" oraz subtelnego pomijania Cionka ;) Ale mimo wszystko - nie sądzę, by Thiago odwiedził kiedykolwiek Polskę, gdyby nie piłka nożna, a to przynajmniej dla mnie jest najbardziej przekonujący argument. Co nie zmienia faktu, że wygląda na pozytywnego typa.
@Jakub_Olkiewicz: e tam, jak dla mnie dorabiacie za dużą filozofię do tego wszystkiego i tworzycie jakiś archetyp "poprawnego" polskiego piłkarza, podczas gdy sprawa jest bardzo prosta. Czuje się Polakiem, chce grać dla naszego kraju i osiedlić się w nim po zakończeniu kariery, to dlaczego traktować go inaczej? W czym on jest podobny do Polańskiego i Obraniaka, którzy w naszej kadrze grali tylko dla ubogacenia kariery, a obecnie od naszego kraju raczej