Wpis z mikrobloga

#zegarki #zegarkiboners #watchboners #modameska

Witam i mam nadzieję, że nie zaśmiecę tagów.
Otóż poszukuję dla siebie pierwszego automatycznego zegarka. Do tej pory korzystałem tylko z kwarcoków. Nie znam się kompletnie na mechanizmach automatycznych i mam kilka pytań.

Celuję w zegarek elegancki, który dobrze komponuje się z strojem formalnym, do samej koszuli etc.
Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na czasomierz to 1000zł.
Przeglądając sieć zakochałem się w zegarkach Junghans Bauhaus.. niestety do 1000zł raczej nic się nie znajdzie z tej serii. Tak więc trafiłem na polecanego na wypoku Bambino. Jedna wersja z tymi prostymi wskazówkami podoba i przypomina mi wspomnianego junghansa najbardziej.
Zanim zakupię Bambino chciałem dopytać czy macie jakieś inne propozycje w podobnej stylistyce ?

Aha, jeżeli zostanę przy Bambino gdzie najlepiej kupić zegarek? Sprawdzałem na creationwatches, dutyfree i islandwatch ale tam albo nie mają tego modelu na stanie, albo droższy o 70$ w porównaniu z inną stronką ;/

Pozdrawiam ;)
  • 14
@MortenH ja brałem z DutyFreeIsland i polecam. Jak nie masz jakiegoś strasznego parcia na czas to czekaj aż się pojawi. Ja czekałem chyba mniej niż miesiąc, a później był dostępny przez ponad tydzień. Brałem z pudełkiem i wpadło w VAT, ale to loteria ;] Bez pudełka szansa jest znacznie mniejsza.
@MortenH sarb fajny tylko w cholere mały. Ostatnio mierzyłem jeden zegarek w 38,5 mm i to było zdecydowanie za mało.
Odnośnie junghansa-jakbyś miał cierpliwość i dodał sie do np grupy czasocholicy na facebooku to może jakiegoś używanego max billa złapiesz. Nawet na allegro czy innym olxie widziałem kiedyś za ok 1200.
@MortenH:
Jako ciekawą alternatywe moge zaproponować Ci zegarki Swatch Sistem51 Irony.
Nie wiem czy jakością przebiją Japońskich gigantów, ale są fajną ciekawostką mieszczącą się w tym budżecie ;)
@GM2L: Musze przyznać, że fajna ta seria :P Ale trochę za dużo się dzieje na tarczy, jako kolejny zegarek do kolekcji czemu nie :)

@Jarczur: Z tych które podałeś to najbardziej kusi mnie Sarb035 no i Le Locle... Może w przyszłości:P

Dzięki wszystkim za propozycje :)
@MortenH tu są tanie, chociaż ręki sobie za sprzedawcę uciąć nie dam.

https://www.skywatches.com.sg/reviews/catalogsearch/result/?q=Orient+bambino

Paczka idzie ponoć dwa tygodnie, więc ja na swoją muszę poczekać. Zegarki ponoć oryginalne, chociaż co do gwarancji czytałem sporo sprzecznych opinii. Jedni piszą że uznają, inni że nie.

edit: chyba nawet ten o którym mówisz: https://www.skywatches.com.sg/reviews/orient-bambino-automatic-watch-ac0000ew.htm
@MortenH: w tyn budzecie najlepiej uzywany sarb albo certina ds1/tissot viso. Bambino jest sliczny, ale jak np masz maly nadgarstek, to niekoniecznie tak pienie sie bedzie prezentowal. Poluj na allegro, czesto jest jakis skarbik, albo tissot czy cdrtina do 1000-1100 zl.