Wpis z mikrobloga

@Aryo:

Fajnie zmanipulowane właściwie wszystko w tym tekście


No nie wszystko:

1. Ukraina została powołana jako sztuczny twór państwowy przez bolszewików. PRAWDA
2. W wyniku sztucznie zaprogramowanego głodu ginęły tam miliony mieszkańców PRAWDA
3. Na zachodniej części współczesnej Ukrainy, wówczas zwanej Małopolską Wschodnią, będącej częścią Polski, wszystkie nacje, włączając w to Ukraińców, żyły w bezpieczeństwie cywilizowanego państwa prawa, cieszyły się wolnością i względnym dobrobytem. PRAWDA
4. Miast docenić tą sytuację, Ukraińcy
1. Ukraina została powołana jako sztuczny twór państwowy przez bolszewików. PRAWDA


@oydamoydam: SRR tak. URL i ZURL nie

żyły w bezpieczeństwie cywilizowanego państwa prawa, cieszyły się wolnością i względnym dobrobytem. PRAWDA

4. Miast docenić tą sytuację, Ukraińcy już wtedy walczyli z aparatem państwowym II RP, wykazując się nie tylko skrajną nielojalnością, ale i głupotą. PRAWDA


@oydamoydam: Kiedy, w jakim okresie? Wtedy jak wyburzano cerkwie? Jak przetrząsano chałupy w 1930? II
@dertom:

1. Ukraińska Republika Ludowa i Zachodnioukraińska Republika Ludowa to mniej były państwami niż dziś jest taka Ługańska Republika Ludowa i Doniecka. Nie zaistniały trwale w przestrzeni międzynarodowej, więc ich de facto nie było. To były jakieś efemerydy. A dziś te dwie ruskie na wschodzie Ukrainy przynajmniej trwają. Fakt, że w oparciu o Rosję, ale istnieją. A nie można mówić o czym co nie istnieje, że istnieje, istniało.

SRR według ciebie
@oydamoydam:

1. SRR powstało rok po URL o ZURL i Zielonym Klinie. One powstały (na krótko, ale jednak) bo był ruch wyzwoleńczy, bo ludzie czuli się odrębnym narodem. Jakby tego nie było to by bolszewicy nie tworzyli USRR, bo nikogo by to nie interesowało. No, ale wiem, że modne jest przecież wmawianie sztuczności Ukrainie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Wow jedna prawda
3. To zależy kiedy. Jak
7. Prawdziwą wolność to mieli Rusini na Litwie, a na ziemiach korony dyskryminowano lokalnych Rusinów faworyzując na urzędach i wpływach rody Polskie lub Spolonizowane. Nie można tego krytykować ze strony interesu I RP, ale jednocześnie opisywanie tego jako ot taką sobie zachciankę szlachty na spolszczenie to jest przegięcie, szczególnie że proces ten trwał kilkaset lat


@Aryo: Podaj jakieś źródło w swojej łaskawości, bo krótki research pozwala stwierdzić, że mieliśmy Sanguszków-wojewodów wołyńskich
@Aryo:
1.
3. Zapomniałeś o zamachu na Piłsudskiego w 1921. Coś ta twoja narracja o ukraińskiej reakcji na polskie prześladowania się nie dodaje.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_na_J%C3%B3zefa_Pi%C5%82sudskiego_we_Lwowie_(1921)
4.

Miałem odpisywać na kolejne punkty, ale to nie ma sensu.

Prawda jest tak, że gdyby ta twoja Ukraina Aryo powstała nawet we Lwowie w 1921 to trwała by tyle co URL i ZURL razem wzięte. Ruscy by to wam zabrali szybciej niż nam w 1939. Wiec
Mówicie, że Ukraińcy z OUN chcieli tylko wygonić polskich kolonizatorów z Ukrainy i stworzyć przy okazji to, że chcieli oni też Polaków wymordować. Ale to jest dla was OK, za to jak Polska burzyła cerkwie uuuu to już zło absolutne godne odwetu... i nawet mordowanie polskich dzieci jest OK.


@oydamoydam: Dokładnie, zawsze mnie mierzi ta prezentowana przez wykopowych Ukraińców podwójna moralność. Polska państwem bezprawia bo burzyła cerkwie, przy czym nie burzyła
Mówicie, że Ukraińcy z OUN chcieli tylko wygonić polskich kolonizatorów z Ukrainy i stworzyć państwo ukraińskie. Ale przemilczacie to, że przy okazji chcieli oni też Polaków wymordować


@oydamoydam: Czy ja dobrze rozumiem. Ty bierzesz poglady jakichs radykałów z Ukrainy i mówisz do nich w pierwszej osobie na Wykopie?
Polacy wyjeżdżają do UK dlaczego siedzą tam, czemu Polska im nie pasuje?


@Aryo: Ale Polacy nie traktują jednocześnie UK jako swojego największego wroga i nie chcieli anektować do Polski Walii.
@Justycjariusz:

Ale Polacy nie traktują jednocześnie UK jako swojego największego wroga


He? Czy my wróciliśmy do czasów II RP i okresu jak Ukraińcy byli podzieleni między II RP I ZSRR? Nie przypominam sobie żadnego nagłówka z gazety lub sondażu, gdzie byłoby że Ukraińcy traktują Polskę jak wroga. O roszczeniach od Ukrainy też nie słyszałem. XD Sytuacja jest wręcz odwrotna
@Aryo:

Tak jak każdy obywatel RP i tak jak 80 lat temu pretendujesz do odbierania komuś prawa do głosu ze względu na pochodzenie.


Nie Aryo. Nie o to mi chodziło. Nie godzę się tylko by ktoś komu podoba się festiwal Banderstat pouczał mnie o tym jaka powinna być w Polsce demokracja.

OUN obawiało się takiej postawy jak jego i zabijali Polaków i Ukraińców promujących współpracę


Dalej jakieś misperception. Napisałeś wcześniej, że
wykopowych Ukraińców podwójna moralność


@Justycjariusz: znasz kogoś więcej niż Aryo? Bo mnie osobiście mierzi polska obłuda a sam jestem Polakiem. Ten sam naród który cierpiał zabory i politykę germanizacyjną zaczął stosować podobne metody na terenach zamieszkanych przez Ukraińców czy ogólnie na Kresach. Z obawy przed niepokojącym wskaźnikiem ludności polskiej na Wołyniu prowadzono akcję osiedleńczą. Przy czym nigdzie nie bronię OUN czy ich metod bo to co robili później przekraczało jednak wiele
Z obawy przed niepokojącym wskaźnikiem ludności polskiej na Wołyniu prowadzono akcję osiedleńczą. Przy czym nigdzie nie bronię OUN czy ich metod bo to co robili później przekraczało jednak wiele granic.


@dertom: Zanim zaczniesz pisać o czyjejś obłudzie zapoznaj się ze statystyką, ilu tych osadników było w stosunku do jakiej liczby ludności i jaka była prawdziwa przyczyna owego osadnictwa tj. ogromne straty ludnościowe z I wojny światowej i leżenie ziemi odłogiem.

Co
@oydamoydam:

Dalej jakieś misperception. Napisałeś wcześniej, że OUN reagował na polski "nacjonalizm z kampanią


Napisałem jak jeden nacjonalizm wzbudził drugi nacjonalizm. W tym i problem Ukrainiec, który był neutralny lub obojętny dostawał po głowie od jednych i drugich. Od Polskiego rządu bo należał do grupy "ryzyka dla II RP", a od drugich, bo współpracował ze "okupantem"

Najpierw mówisz o końcówce lat 30, a teraz dodajesz, że OUN zabijał i na początku