Wpis z mikrobloga

@Prof_: przelew w kantorze pojawia się natychmiast. Wymiana też następuje od razu. Przelew z powrotem na konto działa tak że na koncie nie widać jeszcze kwoty ale gdy wejdziemy w szczegóły konta to saldo jest powiększone więc teoretycznie środki są od razu na koncie.
@ms93: @RiftCat: czyli rozumiem że pojawia się jakiś dealbrejker i mogę z millenium przelać kasę na alior, wymienić i od razu opłacić chińczyka? Wszystko w kilka chwil?
@ms93: Nie ma możliwości zapłacenia z karty debetowej? Jeśli wyśle przelew (w złotówkach) to od razu muszę wymienić całą kwotę na daną walutę czy może sobie tak oczekiwać? Zastanawiam się który bank wybrać do walutowego, a nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak to wygląda "od środka"
@Prof_: Kantor w Aliorze działa tak, że masz tam osobne rachunki dla każdej waluty, każdy ze swoim numerem konta. Na każdy możesz wysłać przelew, z każdego możesz też go wysłać. To po prostu normalne konta. Wymiana jest tylko na linii PLN-waluta obca (i na odwrót), czyli musisz mieć środki na jednym z rachunków, klikasz "kup/sprzedaj walutę" i kilka sekund później są one na odpowiednim innym rachunku.
Jako, że to są konta,
@RiftCat: @ms93: pozwolę sobie zadać ostatnie pytanie, aby całkowicie rozwiać wątpliwości. Gdzieniegdzie spotykam się z tym że karta revoluta ma dwa duże minusy. Pierwszy z nich to limit wpłat który jest ustawiony na 250zł i nie wiadomo kiedy i nie wiadomo na ile się zmienia. Drugi martwi mnie trochę bardziej a mianowicie, niektórzy mówią że karty revoluta są odrzucane czasami przez paypalla, ubera, nie da się zapłacić na booking.com czy
@Prof_: Nigdy nie miałem problemów z Revolutem, zawsze wszędzie działał. Może w wypożyczalni samochodów by nie przeszedł, bo ma napis prepaid. Mam tam konto od jakiegoś roku i mam limit ponad 60000zl.
@ms93: Dzięki za informacje. Limit o którym mówisz to limit miesięczny, ten o którym ja mówię to limit dziennych wpłat. Nie wyświetla się on nigdzie, dopiero jak spróbujesz wpłacić więcej niż 250 zł wyskakuje "spróbuj jutro".
EDIT: Masz fizyczną czy wirtualną wersje karty ?