Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków spod #pc #komputery.
Chciałbym złożyć pc dla dziadka bo jego strasznie zamula. Czy jak dobiorę komponenty i przełożę tylko jego dysk twardy żeby nie musiał niczego zabezpieczać to będzie mu działać drukarka i inne urządzenia tak samo jak w poprzednim czy będzie trzeba instalować na nowo? Bo nie wiem gdzie ma płyty a to stary sprzęt :(
  • 10
Dodatkowo pytanie, gdzie i za ile szukać kompa do internetu i office w dobrej cenie żeby nie przepłacać na allegro u januszy którzy z dziwnych komponentów super* maszyny składają ?
@karpadoor Podaj specyfikację sprzęciora, bo może tylko parę części albo sam dysk będzie trzeba zmienić żeby był zadowolony.
Taki nowy od podstawy, bez karty graficznej i tylko do neta nie powinien kosztować więcej jak 1200-1500zl.
@Veaon: może być nawet używka. teraz dziadek ma serio sprzęt sprzed 6 lat albo starszy. IE odpala sie 2 minuty.
Co o tym sądzisz: LINK ?
Jak dużo marży dodają sobie tacy handlarze za skłądanie sprzętu ?
Ja myślę o ramie 4-8, jakiś lepszy procek może i5 i w sumie chyba dysk też bym wymienił (skoro i tak bedzie trzeba od nowa wszystko instalować) bo wiem, ze to też robi różnicę.
@karpadoor: I tak wszystkie sterowniki będziesz musiał zaktualizować po przełożeniu dysku, bo cześć rzeczy będzie Ci działać jak trzeba, a część nie.
Najlepiej by było jak byś sam złożył, ale jak chcesz gotowy zestaw to ogarnij na x-kom konkretne zestawy, są fajnie złożone i dużo nie przepłacasz
@robertx: nie musi być nowy. Ja zbytnio nie znam sie na skłądaniu. jeszcze coś nie bedzie współgrać (zły ram / dysk / zasilacz za słaby) chciałbym żeby ktoś kto się zna powiedział że dana oferta jest spoko żebym nie przepłacał i zeby sprawne było bo jednak świat ruszył i teraz do przeglądania neta w tych nowych technologiach flash/java stary komp nie daje rady.