Wpis z mikrobloga

Kobieta pobita przez policjanta w Szczecinie: http://wyborcza.pl/7,75398,22408924,policjant-mnie-pobil-nazwal-lewacka-szmata-dzialaczka-ruchu.html

xxx

Danuta Sobczak-Domańska, szczecińska działaczka Komitetu Obrony Demokracji i inicjatywy ustawodawczej Ratujmy Kobiety 2017 (jej celem jest liberalizacja prawa aborcyjnego), zadarła z policją, gdy w środę wieczorem na pl. Kościuszki w Szczecinie przeszła przez jezdnię na czerwonym świetle. Zauważył to policyjny patrol.
Działaczka: W radiowozie dostałam kajdankami

– Zwróciłam policjantom uwagę, że zatrzymują mnie, a tuż obok na czerwonym świetle przejechał pirat drogowy, który stwarzał znacznie większe zagrożenie – przedstawia swoją wersję wydarzeń działaczka. – Chciałam nagrać moje zatrzymanie na telefon komórkowy. Wtedy zaczęła się szarpanina. Policjanci chcieli mi wyrwać telefon z rąk.
Ustawa liberalizująca przepisy antyaborcyjne znajdzie się w Sejmie. Ale co dalej? Katarzyna Kądziela: "Będziemy walczyć do skutku"

W pewnym momencie policjant zauważył, że kobieta trzyma w ręku podkładkę pod dokumenty z logo komitetu Ratujmy Kobiety. – To wtedy krzyknął: „Ty lewacka szmato!” – opowiada Sobczak-Domańska. – Zostałam rzucona do radiowozu na tylne siedzenie. Krzyczałam: „Ratunku, pomocy!”. Policjant wykręcił mi ręce, wyrwał telefon i z impetem rzucił nim o deskę rozdzielczą.

Sobczak-Domańska twierdzi, że policjant był wyjątkowo brutalny. – W radiowozie dostałam kajdankami po głowie.

Na podłodze, w pozycji klęczącej, z głową między kolanami, z wykręconymi do tyłu, skutymi i podniesionymi do góry rękoma zostałam przewieziona na komisariat.

Krzyczałam, że mam chory kręgosłup. Błagałam, żeby mną tak nie szarpali.

Drugi z funkcjonariuszy miał w tym czasie siedzieć za kierownicą.
Adwokat: Mandantka podczas zatrzymania została pobita

Zatrzymana twierdzi, że po dojechaniu do komisariatu agresja się nie skończyła. – Z klęczącej pozycji i z wykręconymi do tyłu rękoma nie byłam w stanie się podnieść i wyjść z radiowozu – relacjonuje. – Wtedy zostałam wywleczona. Ten policjant dosłownie przeciągnął mnie na komisariat. Poczułam ogromny ból w prawym barku. Mógł mi go wyłamać. Na komisariacie wymiotowałam. Myślę, że mogły to spowodować uderzenia w głowę.

Danuta Sobczak-Domańska złożyła już skargę na zachowanie policji. Mówi, że boli ją głowa, bark i kciuk, ma spuchnięty nos, obrażenia oka. Podkreśla, że dopiero po przyjechaniu do komisariatu jej adwokata policjanci stali się spokojniejsi.

– Moja mandantka podczas zatrzymania została pobita. Nie mam cienia wątpliwości – mówi adwokat Paweł Hałaczkiewicz. – Od razu, na miejscu, zrobiłem dokumentację zdjęciową. Doszło do naruszenia nietykalności cielesnej.

Podczas zatrzymania policjant musi się zachowywać w sposób neutralny światopoglądowo. Niedopuszczalne jest wyzywanie kogokolwiek.

Policja: Kobieta zachowywała się agresywnie

Policja wyjaśnia, że zatrzymania dokonali funkcjonariusze, którzy przez pl. Kościuszki przejeżdżali w drodze na inne wezwanie.

– Interweniowali w związku z zachowaniem kobiety, która na czerwonym świetle weszła na jezdnię – wyjaśnia Mirosława Rudzińska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. – Spowodowało to zagrożenie w ruchu drogowym. Pojazdy gwałtownie hamowały, by nie doprowadzić do zderzenia.

Rudzińska podkreśla, że gdy policjanci interweniowali, kobieta zaczęła się zachowywać agresywnie, wulgarnie ich wyzywając i znieważając. To w związku z tym została przewieziona do komisariatu.
Obie strony zbierają dowody

Skarga Danuty Sobczak-Domańskiej rozpatrywana jest przez Wydział Kontroli KWP w Szczecinie. Policja powiadomiła o całej sytuacji prokuraturę, która też będzie sprawdzać, czy policjanci zachowali się prawidłowo. Zabezpieczony ma być m.in. zapis z kamer monitoringu na pl. Kościuszki.

Danuta Sobczak-Domańska prosi o kontakt świadka zdarzenia – młodego mężczyznę, który widział całe zajście na placu.

xxx

#szczecin #policja #dobrazmiana #pobicie
  • 25
@Andreth: #!$%@?ę to, rzygam Wyborczą i nie będe znowu grzebał w tym szambie. Sprawdź se gównoburzę z Demirskim na początek, to samo już zajmie ci z dwie godziny czytania materiałów źródłowych.

W pewnym momencie policjant zauważył, że kobieta trzyma w ręku podkładkę pod dokumenty z logo komitetu Ratujmy Kobiety. – To wtedy krzyknął: „Ty lewacka szmato!”


XDXDXDXDXDXDXDXDXDXDDX

W to może uwierzyć wyłącznie osoba która nigdy w zyciu nie była nawet spisywana
#!$%@?ę to, rzygam Wyborczą i nie będe znowu grzebał w tym szambie


@furia_narasta: Czyli: "rzucę g... na oślep, mam w d..., czy to prawda czy nie".

W to może uwierzyć wyłącznie osoba która nigdy w zyciu nie była nawet spisywana przez policję


Gratuluję dziecięcej wiary w państwo PiS. Nie dalej jak wczoraj była rozprawa w sądzie w sprawie wniesionej przez mojego znajomego, który bez cienia podstawy prawnej został przez policjanta skuty
@zdanewicz: @Sofa: @Prokurator1990: Wspaniała młodzież żeśmy wychowali w wolnej Polsce, taką miłującą wolność, empatyczną i świadomą praw obywatelskich. Proponuję takie ćwiczenie myślowe: policjant za 8 lat tak samo traktuje waszą matkę, bo ma plakietkę kółlka różańcowego. Może jakieś synapsy w tych waszych główkach się połączą.
@Andreth: błagam cię. Zaraz się okaże, że była napruta i robiła awantury i właściwie to żadnego pobicia nie było, tylko mandat dostała i takie tam.
Już rzygam tymi biednymi społecznikami, gnębionymi przez oprawców z policyjnego aparatu represji. Zaczęło się od Wiplera, a teraz każdy któremu policjant nie powie "Dzień dobry." już jest represjonowany. Poczekam tydzień, albo dwa co się wyklaruje.
Czyli: "rzucę g... na oślep, mam w d..., czy to prawda czy nie".


@Andreth: Czyli nawet nie spojrzałas na tę sprawę z Demirskim, prawda? No pewnie, że nie...

Gratuluję dziecięcej wiary w państwo PiS.


A ja składam kondolencje każdej osobie która od dwóch lat identyfikuje aparat policyjny z PiSem, co trzeba mieć #!$%@? w bani żeby się tak zawzięcie z tym utożsamiać? Czyżby policja od 2015 roku przeszla restrukturyzację zgodnie z
@Andreth: wyjdź z polityką. Ja #!$%@?, w dodatku masz bordo...

Jak to jest że wszystkich policja bije, tylko jakoś #!$%@? ja chce w końcu dostać #!$%@? i spaść z rowerka a jakoś nie moge xD. Na tyle akcji z policją, nigdy nawet nie poczułem jakiegoś "złego" tonu. Nie wiem jak trzeba się stawiać i co robić
Zaraz się okaże, że była napruta i robiła awantury i właściwie to żadnego pobicia nie było, tylko mandat dostała i takie tam.


@Fafnucek: Znaczy, takie będzie oświadczenie rzecznika policji, w które skwapliwie uwierzysz.

A ja składam kondolencje każdej osobie która od dwóch lat identyfikuje aparat policyjny z PiSem,


@furia_narasta: Słuszna uwaga. (Acz kto rządzi, podobno bierze odpowiedzialność za państwo, n'est pa?) Novum państwa PiS jest, że do grona osób tradycyjnie
@Andreth: tak, tak, a ty będziesz stała na barykadach i broniła wolności-równości-braterstwa, bo taka jesteś niezależnie myśląca , niezłomna i bezkompromusowa jednostka, nie to co ja z tego stada baranów.
W przeciwieństwie do ciebie, ja sobie poczekam, jak rozwinie się sytuacja, bo ludziim związanym z politykom jakoś niespecjalnie wierzę.
Mieliśmy biednego Wiplera, mieliśmy tego typa, co tak się pięknie układał na ulicy pod sejmem, mieliśmy Demirskiego i niezliczoną rzeszę innych.
Postoję,
W przeciwieństwie do ciebie, ja sobie poczekam, jak rozwinie się sytuacja, bo ludziim związanym z politykom jakoś niespecjalnie wierzę.


@Fafnucek: A policji wierzysz bez zastrzeżeń? Tu jest dużo szczegółów, badania lekarskie, i wreszcie to, że sama policja ogranicza sie do twierdzenia, że kobieta jakoby się "awanturowała", a nie, że nic takiego nie miało miejsca.

BTW, 'ludzie związani z politykom' to wszyscy społecznicy, czy tylko niektórzy? Wierzysz tylko tym, którzy w ogóle
@Andreth: sprawa Igora Stachowiaka jest w toku.
A w sprawie p. Danuty, od tego są lekarze, żeby zrobić obdukcję, prokuratorzy, żeby wystawić akt oskarżenia i sędziowie, żeby sprawę rozsądzić. Masz jakieś ważbe dowody, byłaś świadkiem nieprawidłowości podczas tej interwencji? Wal śmiało do prokuratory i o wszystkim ich poinformuj.
Ja póki co, biorąc pod uwagę klimat polityczny, jaki teraz mamy, oraz kilka innych mniej lub bardziej rozdmuchanych incydentów, pozostanę sceptyczny.