Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków z działu #wifi
Czy jest sens kupować repeater tego typu
https://www.aliexpress.com/store/product/Wavlink-N300-Compact-Size-Wireless-Wifi-Repeater-Signal-Amplifier-802-11n-b-Extender-Router-Wi/3022002_32816416564.html?spm=a2g01.10309649.mdad2aa.4.5946ca4aCbs3Et
Jeśli w pokoju ledwo ledwo net działa? Czy to w ogóle nie ma sensu i lepiej kupić router z funckją repeatera?
Pobierz ShutUpGreg - Pytanie do mirków z działu #wifi 
Czy jest sens kupować repeater tego t...
źródło: comment_693mYspv1Jb3FzrJf8o2347EIrSFJyWZ.jpg
  • 12
@ShutUpGreg: Jeśli masz w planach więcej jak 10Mbit to żaden repeater nie ma sensu, a jeśli masz w okolicy kilka sieci z mocnym sygnałem to już w ogóle porażka.
@ShutUpGreg: Ile masz obcych sieci w okolicy i z jakim sygnałem?
Najlepsza możliwa opcja to przewód z obecnego routera do miejsca gdzie jest słaby sygnał i tam kolejne radio.
@dktr: Z takim samym sygnałem conajmniej 7 plus z dziesięć ze słabszym. Chyba ten kabel pociągnę. Najgorsze jest to że komórka dobrze chodzi, tylko laptop źle. Możliwe, że antena w asusie jest gorsza od tej w komórce?
@ShutUpGreg: Przy takiej ilości odpuść wszelkie repeatery. Zależy jaki asus, przeważnie miały dobre anteny po rogach matrycy, może się kabelek antenowy w zawiasie ukręcił, bez pomiarów można sobie gdybać. Jeśli masz problem z pociągnięciem ethernetu możesz wypróbować PLC - ale to za to wymaga dobrej instalacji elektrycznej z małą ilością wpiętych urządzeń z kiepskimi zasilaczami impulsowymi. Na dobrej instalacji udało mi się na tym po kablu wyciągnąć około 80Mbit - więc
@dktr: Chyba najłatwiej dla mnie będzie pociągnąć ten kabel i włączyć nowy access point. Laptop w sumie kilka razy był na ziemi, więc może coś się uszkodziło, ale też tego nie sprawdzę, jak się nie znam.
@Szczery_czlowiek: ''Wysoka szansa na zwrot i wysoka szansa że się powiedzie" Rzeczywiście nie jest zerojedynkowo( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupię ap i kabel i będę miał z głowy, bo nie chce mi się zastanawiać później znów.