Wpis z mikrobloga

energię finalną.


@sunny-d: zdefiniuj co rozumiesz jako finalną
popatrz na jednostki które wypisałeś w pierwszym poście, bierna pojemnościowa i bierna indukcyjna to kvar
a czynna to kWh
proste albo dodać pojemność albo dodać indukcyjność jeśli masz duże obciążenie indukcyjne czyli np. masz dużo silników to musisz dodać pojemność
@soadfan: @Rade86B: Mam takie dane: energia bierna indukcyjna 825 kWh, energia czynna 635 kWh, energia bierna pojemnościowa 7 kvarh, tg fi = energia bierna ind./czynna 1,3. Ponadumowny pobór energii biernej indukcyjnej 336 kWh. Muszę wyznaczyć energię zużytą przez użytkownika.
@soadfan: Jest to do pracy. Nie za bardzo ogarniam temat bo to nie mój dział więc musiałbym to mieć jakoś łopatologicznie wytłumaczone o co tutaj chodzi, o co jeszcze prosić i dlaczego. Więcej danych nie ma - jest to zużycie dla jednego budynku mieszkalnego wielorodzinnego
@sunny-d musisz rozróżnić czym jest energia czynna a czym energia bierna, wypadkową tych mocy jest energia pozorna. Energia czynna - masz podaną: 635kWh. Ktoś się pomylił i wpisał Ci zła jednostke energii biernej indukcyjnej - to też jest kvarh
@soadfan: No ok. Czy zatem mogę sobie tutaj skorzystać z twierdzenia pitagorasa, wstawić na chama do wzoru moc czynną (kWh) i moc bierną (kvarh) i po spierwiastkowaniu kwadratów tych liczb uznać, że końcowy wynik jest energią pozorną w kWh czy przesadzam?
@soadfan: No dobrze. Więc jak mam sprowadzić moc bierną w kvarh do tej samej jednostki co moc czynna kWh? Ten tangens fi to jest stosunek mocy biernej do czynnej i nic mi on tutaj nie daje ( ͡° ʖ̯ ͡°)