Wpis z mikrobloga

Wykopki, mój różowy pasek ma problem z samochodem.
Nissan Micra rok pr:2003, k12, przejechane 130 tys. Km.

Od jakiegoś czasu w trakcie jazdy samochód jej gaśnie, na początku historii zdarzało się to przy 120 km/h, po wymianie czujnika położenia wałka rozrządu przy ruszaniu/ ewentualnie wolnym toczeniu się na parkingu. Po każdej akcji zgaszenia samochodu wywala błąd CHECK , w komputerze błąd ten jest definiowany jako problem z rozrządem w rzędzie 1 pierwszym.
Nic pod maską nie stuka, ale w momencie odpalenia silnik nierówno pracuje obrotu skaczą do momentu rozgrzania, gdzie ma normalne obroty. Zaufany mechanik nie wie co się dzieje, elektryka związana z błędem na rozrządzie – sprawdzona (wszystko ok). Po wyłączeniu się samochodu zapala się immobilizer pomimo kluczyka w stacyjce.
Mechanicy, elektrycy, doświadczeni podobnym zjawiskiem, proszę o porady.

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #nissan #cytrynigumiak #pytaniedoeksperta
  • 13
@Meru: po pierwsze pompa paliwa, do sprawdzenia.
jeśli czujnik położenia wału wymieniony trzeba szukać połańcuchu (ja tak robię):
zasilanie - pompa paliwa - czujniki - zasilanie ponownie czy są spadki w odbiorze (ładowanie, alternator)

podpinali pod komputer? jakieś błędy wyskoczyły? czasem tak drobna pierdoła zaburza wszystko, nie wiem czy ten silnik ma, ale czujnik przepływu powietrza też może nabroić przy starcie

@JohnMaxwell: klemy potrzebne są głównie przy starcie, ale przeczyszczenie
@Meru: Kolega miał ostatnio identyczny problem którego nie potrafili zdiagnozować żadni mechanicy aż w końcu udało się jednemu z jego znajomych mechaników. Problemem był źle ustawiony kąt wałka rozrządu. Nie wiem dokładnie jak to wygląda ale z tego co wiem to da się to regulować i trzeba bardzo dokładnie. Wystarczy podpiąc pod kompa i sprawdzić w jakim położeniu się znajduje, powinno być dokładnie na 0 każde przesunięcie np -0.25 lub +0.33
@JohnMaxwell: @qweasdzxc: @matadeusz: @Leis:

Pompa paliwowa i przepustnica - sprawdzona. Ten model Micry ma rozrząd ze zmiennymi fazami nie da się ustawić kąta położenia wałka. Kable od czujnika wałka rozrządu nie są przetarte. Błąd, który wyskakuje na komputerze to błąd czujnika położenia wałka rozrządu (który został wymieniony . Zainteresował mnie ten czujnik przepływu powietrza czy faktycznie może zaburzać pracę silnika, który bezpośrednio po odpaleniu nierówno pracuje (jakby miał
@Meru: ja bym jeszcze rozważył czujnik wału a nie wałka, w poldolocie miałem podobne objawy - jak się gówno zaczyna psuć to raz działa raz nie, wystawioną nogą przez drzwi spychałem go ze skrzyżowania
@JohnMaxwell: Hej, ale nie zapominaj, że po zgaśnięciu silnika w czasie jazdy auto ciągle posiada połączenie z prądem, po prostu nie ma uruchomionego silnika, wspomaganie, światła, wycieraczki itp ciągle działają, a samo silnik można ponownie uruchomić w trakcie jazdy jedynie przekręcając lekko kluczyk. Nie ma w tym nic niebezpiecznego. Oczywiście jeżeli nie spanikuje i nie zrobi niczego głupiego. Wiele razy wyłączałem silnik w czasie jazdy aby posłuchać czy nic nie stuka,