Wpis z mikrobloga

Mirunie zakręcone na punkcie #rolki proszę o pomoc.
Różowy chce kupić sobie pierwsze od n lat łyżworolki, wybrała spośród ofert takie modele:
Spokey XTRECK, Spokey Saltare, Spokey Furry (w kolejności od najbardziej preferowanych do najmniej).
Co o nich powiecie? Dają radę?
Na początku chodzi przede wszystkim o wygodę i opanowanie jazdy rekreacyjnej.
  • 18
Żadne z nich. Ze spokeya tylko model Skylar ale one kosztują 360 zł
tu masz te rolke 2x taniej ale w chińskiej rozmiarówce więc nie patrz na rozmiary tylko na długość wkładki 25,5 - 27,5 ( 41-45 mocno zawyżone). Zresztą zawsze patrz na długość wkładki nawet w markowych.
@macgajster: https://be-active.pl/pol_m_skating_rolki_slalom-256.html

Albo niech poluje na wyprzedaże to chyba jakoś niedługo powinny być wyprzedaże rolek markowych
Powerslide imperial - wąska i z wcięciem
Zaczynałem od Spokey GT (fitnesowe) jako kompletny amator i w ciemno. Nie chciałem wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy, bo nie wiedziałem w ogóle czy mi się to spodoba. Dało radę pojeździć, chociaż szybko siadły łożyska i koła też nie dawały zbytnio rady (a jestem chuchro, więc nie wyobrażam sobie gdy ktoś waży te 90-100 kg co by to było).
Po przejściu na SEBA FRX stwierdzam, że te Spokey to straszny szajs.
Odradzę
@50HerbatGreya: dzięki za szybką i treściwą odpowiedź. Trochę to zweryfikowało zakupy. Budżet miał wynosić 300 zł, z ochraniaczami już go przekracza, a różowy nie chce też wydawać mnóstwa kasy, bo jeśli nie spodoba się, to jednak będzie bardziej w plecy. Nie wiadomo też, jak często będzie jeździć, bo różnie się trafia.
Początkowo pewnie nie będzie też robić jakichś tricków - będą raczej do jazdy po asfalcie/kostce i nauki.

@kaktus_z_ostrymi_kolcami: patrząc
@50HerbatGreya: GT nie było w planach, ale dzięki :) Decathlon odpadł po przeczytaniu opinii o ich sprzętach. Czyżby kolejna firma "produkowała" w chinach, ściągała i jedynie sprzedawała pod swoją marką?

@kaktus_z_ostrymi_kolcami: dobrze wiedzieć :) nie, żeby celem było nadmierne kontaktowanie się z ziemią, ale nie ma co przepłacać, skoro, jak mówisz, w cenie lepszych można mieć dwa zestawy o tej samej wytrzymałości.
@50HerbatGreya: @budus2: dzięki.
W budżecie do 300 zł chodziło o zmieszczenie się ze wszystkim (rolki + ochraniacze). Przy tych rolkach, które podałem w pierwszym poście został on rozciągnięty o dodatkowe 50 zł.
Żadne z nas się nie zna na nomenklaturze ;) W planach nie ma i raczej nie będzie modyfikacji.
Jaka jest pewność, że w czasie promocji/wyprzedaży trafi się coś wartego wydanych pieniędzy i w odpowiednim rozmiarze? Podobno niektóre wielkości