Wpis z mikrobloga

Niedawno pisałem o zdecydowanie najciekawszej grupie w tych eliminacjach, grupie I

Dzisiejsze (właściwie to już wczorajsze) wyniki:

Chorwacja - Finlandia 1:1
Turcja - Islandia 0:3
Kosowo - Ukraina 0:2

Trzeba powiedzieć że niezłe zaskoczenie. Zdecydowani faworyci, walczący o bezpośredni awans Chorwaci ledwie remisują z o klasę, jeśli nie kilka klas, słabszymi Finami. Ukraina bez niespodzianek pokonuje Kosowo, ale Turcy...

Turcja właśnie straciła szansę na awans i to w bardzo słabym stylu, ulegając u siebie przeciwko Islandii aż 0:3. Wstyd.

W ostatniej kolejce Ukraina zmierzy się u siebie z Chorwacją w walce tylko o baraże, bo chyba nikt nie wierzy że Islandia zaprzepaści swoją szansę na historyczny pierwszy awans do Mistrzostw Świata na swoim terenie z Kosowem.

Na gifie kapitan i największa gwiazda reprezentacji Turcji, Arda Turan z Barcelony schodzący po zmianie przy akompaniamencie gwizdów tureckich kibiców z ironicznym uśmiechem na twarzy przy wyniku 3:0 dla gości z Islandii. Jaki on #!$%@? musi mieć tupet że mu nawet nie było wstyd. I tak - mecz sędziował Szymon Marciniak.

#pilkanozna #mecz #mundial
Minieri - Niedawno pisałem o zdecydowanie najciekawszej grupie w tych eliminacjach, g...
  • 7
@Minieri: czemu wstyd? Islandia od dawna już pokazuje że jest bardzo dobrą reprezentacją, w poprzednich eliminacjach gdzie też wyprzedziła Turcję i nawet Holandię. Nawet wygraliby grupę gdyby nie głupie remisy z Kazachstanem czy Łotwą
@Oskarek89: Bo to był mecz o wszystko a dali się ograć jak frajerzy, nie istnieli. Sam fakt że kapitan zostaje zmieniony w 60 minucie i jeszcze się głupio śmieje niech o tym świadczy. Turcy mają jednych z najbardziej fanatycznych kibiców na świecie których zawiedli na pełnej linii, nie mają też słabych piłkarzy, mogli spokojnie ograć u siebie Islandię gdyby tylko im się chciało walczyć, ale się wręcz zbłaźnili. Islandia to nie
@Minieri co do Ardy to mu się nie dziwię. Pamiętam jak na Euro im nie szło to przy każdym jego kontakcie z piłką tureccy kibice gwizdali. Mi by też nie chciało się grać dla takiego motlochu
@Minieri: @Minieri: Turecka kadra jest skonfliktowana mniej lub bardziej praktycznie od 2002 roku i ich sukcesu w Korei i Japonii. Wystarczy sprawdzić jak szybko się zakończyły reprezentacyjne kariery młodych gwiazd tamtej drużyny.