Wpis z mikrobloga

#ballroomeyoukoso - uff, trzeba przyznać, że weekendy w tym sezonie są niewiele mniej zapchane show, które oglądam niż w poprzednim. MnY, KS&B, BeY, a w tym tygodniu w piątek startuje jeszcze Inuyashiki - nie ma nawet czasu czuć żalu po zakończonych seriach. Ogólnie rzecz biorąc cały ten rok był dla anime bardzo dobry. Przyszły też nie zapowiada się gorzej, szczególnie z powrotami takich kultowych pozycji jak FLCL... i One Punch Man, które przechodzi w ręce innego studia, co może się wiązać z utratą większości ekipy kreatywnej - budzi to moje obawy, ale miejmy nadzieję, że te roszady nie wpłyną na jakość. Do tego Violet Evergarden od KyoAni wygląda co najmniej obiecująco, a może w końcu doczekamy się też zapowiedzi drugiego sezonu Mob Psycho 100 - na co mocno liczę... ale ja tutaj dywaguję o przyszłym roku, póki co jeszcze jesteśmy u progu Fall 2017 więc tutaj zostańmy i przechodzimy do podsumowania kolejnego odcinka Ballroom e Youkoso.

Jak pamiętacie - ostatni odcinek zakończył się pewnym sprowadzeniem na ziemię MC poprzez trening z Chinatsu, gdzie okazało się, że jego zdolności są na marniejszym poziomie niż można było zakładać. Przy okazji dowiadujemy się też skąd najprawdopodobniej nasza nowa bohaterka zdobyła zdolności jako leader w parze tanecznej i z czego może wynikać problem z dopasowaniem się Tatary i Chi-chan - a więc istnienie amatorskich par złożonych z samych dziewczyn, gdy te dopiero zaczynają przygodę z tańcem i nie mogą jeszcze znaleźć męskiej pary. Przy okazji przechodzimy do rudowłosej, co daje nam wgląd w to, że jej postanowienie o rezygnacji z pasji zaczyna się mocno wahać i ciężko jest się jej pozbyć rzeczy związanych z tańcem. Obserwując już zachowanie MC w pracy - ta jasnowłosa dziewczyna, która go zaczepia to ta sama z openingu w zielonej sukni jeżeli ktoś na tym etapie jeszcze nie połączył faktów. I chyba każdy się domyśla gdzie ta scena będzie prowadzić, szczególnie po pojawieniu się na miejscu Chinatsu. Niedługo osoby anime-only mogą się spodziewać głębszego wejrzenia w to dlaczego nasza rudowłosa bohaterka zrezygnowała z tańca i jak to się wiąże z tą nową postacią. Tym bardziej, że zdecydowanie widać iż obie panie za sobą wyraźnie nie przepadają. Trzeba przyznać, że ładnie tą scenę przełożyli i czuć intensywność w powietrzu. Reakcja Tatary znów jest bezcenna - jak mówiłem wcześniej jego relacja z Chinatsu będzie dużo bardziej emocjonalna niż poprzednie jego przygody, a to dopiero początek. Przy okazji oficjalnie podpisali papiery - aby móc wziąć udział w konkursie jako już para taneczna. Oczywiście nie ma co liczyć, że będzie to tak łatwe i bezbolesne doświadczenie jak oboje zakładają.

Z partnerem Akiry w ogóle będzie się wiązało parę zabawnych sytuacji później, o ile w anime w ramach wycięcia scen, które nie wnoszą nic do głównej fabuły ich nie wytnie. Zresztą, w późniejszych chapterach mangi go praktycznie już w ogóle nie ma (póki co) na widoku, więc bym się nie zdziwił. Nie ja jestem tutaj reżyserem, a co jak co - na ten element nie mogę narzekać. Przy okazji ciekawy wgląd jeszcze w światek taneczny, gdzie sporo starszych osób próbuje swoich sił jako amatorzy wejść do rankingu. No i jak wyżej pisałem, para Tatara + Chinatsu to nie będzie droga usłana różami dla obojga. Tym bardziej, że upór Chi-chan będzie też mocno wpływał na mocniejsze emocje u MC. Zresztą zdradzę, że na horyzoncie będzie czekał na ich parę nowy nauczyciel, który będzie się starał ogarnąć ten emocjonalny bajzel i ulepić z nich coś co będzie mogło występować bez wstydu na oficjalnych zawodach. Z innych rzeczy, ta para która wygrała była już pokazana w czołówce i pełni jedną z głównych ról w obecnym Arcu w mandze, który anime będzie się starało objąć prawdopodobnie. Szczególnie ten facet ma dość rozbudowaną rolę i to ciekawa, choć nieco odpychająca postać, ale to wynika z tego jak znalazł się w świecie tańca i jaki miało to na niego wpływ. No i po ostatniej scenie chyba możecie się domyślić, kto będzie nowym przewodnikiem po świecie tańca dla Tatary i Chinatsu.

#anime #jaqqubizarrecontent
Pobierz jaqqu7 - #ballroomeyoukoso - uff, trzeba przyznać, że weekendy w tym sezonie są niewi...
źródło: comment_D6BsmqZG9nzb3RGWRD7uHUhFWtw82E9g.jpg
  • 7
@jaqqu7: skończy się to tak że tatara osiągnie poziom ssj3 i będzie przewidywał na 10 kroków naprzód i będzie hurr durr niesamowitym tancerzem ( ͡° ͜ʖ ͡°) za dużo takich anime się naoglądałem żeby mieć jeszcze jakieś nadzieje na to że mc pod koniec serii, sromotnie przegra.
@stifi: Trochę śmiechłem z tego SSJ3, ale jednak w mandze BeY jest mimo wszystko nieco bardziej "uziemione" i nic nie przychodzi łatwo oraz za pstryknięciem palców. Dlatego właśnie ją tak polubiłem, bo to odświeżające na tle innych tego typu serii.