Wpis z mikrobloga

Może ktoś mi wytłumaczyć, tak całkiem poważnie, na jakiej podstawie ludzie kibicują jakiemuś klubowi piłkarskiemu zza granicy z którym nie mają nic wspólnego? Rozumiem, że można lubić konkretnych zawodników z względu na ich umiejętności, ale to co, jak odejdą to się już nie będzie lubiło tego klubu? W jakiś sposób też rozumiem że jako dziecko ktoś dostał koszulkę na przykład z barwami liverpoolu i od tego czasu sympatyzuję z nimi, ale jaki może być inny powód? Z chęcią się dowiem. #pilkanozna #premierleague #pytanie
  • 23
na jakiej podstawie ludzie kibicują jakiemuś klubowi piłkarskiemu zza granicy


@Matiss: bo mogą.

Jak tak Cie to interesuje, to tag przeskroluj, bo raz na 2 tygodnie to samo durne pytanie się tutaj pojawia
@tubbs: czy ja komuś mówię że nie mogą? Chciałbym po prostu wiedzieć co kieruję ludźmi gdy postanawiają kibicować jednej drużynie, a nie drugiej.
ps; nie ma durnych pytań.
Może ktoś mi wytłumaczyć, tak całkiem poważnie, na jakiej podstawie ludzie kibicują jakiemuś klubowi piłkarskiemu zza granicy z którym nie mają nic wspólnego?


@emmanatorr: Na jakiej podstawie ludzie kibicują polskim klubom skoro nie mają nic wspólnego z 11 typami biegającymi po boisku?
@Matiss: Bo ludzie czują potrzebę przynależności i identyfikacji. Więc, jeśli nie mają żadnych lokalnych grup przynależności, to kibicują manchester united i to jest "ich drużyna". Poza tym podświadomie sukcesy swojej grupy przynależności przekładają się na podbudowę własnego ego. Ma się uczucie, że bierze się udział w czymś zajebistym, więc często przegrywy jarają się, że coś osiągnęli, gdy ich drużyna awansowała. "Widziałeś? Moja drużyna wygrała, jesteśmy zajebiści!".