Wpis z mikrobloga

@jack100: patrz na screena

mam zapisane 14140GB, a dysk mam z hm, 4 lata? MLC potrafi komórkę zapisać jakieś (powiedzmy ten gorszy przypadek) 1500 razy, czyli masz (u mnie) 120GB*1500 razy, 180000GB. Skoro przez 4 lata zapisałem tylko 14140, to podzielić 180000/14140 wyjdzie ponad 12 lat użytkowania. A ja używam intenstwnie ten SSD.

Nie musisz się martwić o żywotność.
Pobierz FLAC - @jack100: patrz na screena

mam zapisane 14140GB, a dysk mam z hm, 4 lata? M...
źródło: comment_l76DSUL1Vsh67rLYLJj4gL2Wyc9F1UFL.jpg
@SanFable: dlatego nie mówię że trzeba się srać o żywotność a o wydajność

planuje się wprowadzić QLC (quad level cell), tam to żywotność pewnie będzie 100 zapisów jak nie gorzej xD a wydajność rząd wielkości gorsza od TLC
@Christophy: tak jest ogólnie wygląda to tak, od najlepszego do najgorszego

SLC>MLC>TLC>nadchodzące QLC, gdzieś między SLC a MLC jest samsungowe VNAND MLC (gorsze jak SLC, lepsze niż MLC) a między MCL a TLC jest VNAND TLC

no i ogólnie, starsze MLC jest lepsze niż nowsze MLC

tzn, starsze MLC ze względu na większy proces technologcziny, np 90nm ma większe komórki, przez co wolniej się "wypala", za to z powodu większych rozmiarów
@Christophy: polecam tez artykuł gdzie testowali żywotność aż do zajechania dysku, łącznie ze zdolnością do przechowywania danych, bo dysk ze zużytymi kościami pamięci może po odłączeniu zasilania utracić dane (bo komórki się rozładują po pewnym czasie) tym szybciej im bardziej zużyte kości pamięci

Artykuł trochę stary ale pokazuje prawidłowości mniej więcej http://techreport.com/review/27909/the-ssd-endurance-experiment-theyre-all-dead