Wpis z mikrobloga

@laazy: sam polecam OVH, jeżeli wybierasz i myślisz o sobie to patrzyłbym czy anonimizują whois - chyba że chcesz mieć swój adres domowy w internetach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@matixrr: @KromkaMistrz: Dzięki za ostrzeżenie. Zastanawiałem się nad nimi, teraz skłonie się w stronę OVH. Nad hostingiem się zastanowie.

@ntskj: Potrzebuje to na swoją przyszłą działalność, do otwarcia jeszcze pewnie z rok a może nawet dłużej ale chce wszystko dopiąć spokojnie na ostatni guzik i wystartować bez problemów :)
Na co muszę zwrócić jeszcze uwagę przy kupnie domeny i hostingu?
kupnie domeny

jeżeli myślisz długoterminowo to warto zwrócić uwagę na cenę przedlużenia - home.pl lubią sobie odbijać pierwszą rejestrację za pomocą przedłużenia które bywa drogie.

hostingu

A co Ci jest potrzebne? Jeżeli chcesz mieć statyczną wizytówkę to przy rejestracji w ovh dostajesz 10mb miejsca i jedną skrzynkę za darmo, co jest bardzo atrakcyjne imo.
Jeżeli chcesz mieć blogaski, fora, cmsy lub inne tego typu rzeczy to już cięższa sprawa, ale myślę że
@ntskj: Najważniejsze jest żeby jej utrzymanie przez najbliższe lata było jak najtańsze.

Wydaje mi się że 10 mb to zdecydowanie za mało. Na pewno będę chciał mieć cms, sporo zdjęć i chcialbym przechowywać w hostingu pewną dokumentacje.
@laazy: Ja domeny kupuję na unixstorm - tańsze od ovh, ALE za ukrycie danych whois się płaci i wychodzi podobna kwota. Jak ci nie zależy to bierz.

Hosting najtańszy chyba jest u Unixstorm, jednakże nie wiem czy nie iść w lepszy Webh na twoim miejscu (ale droższy).