Wpis z mikrobloga

@MaddoxX1911: Wydaje mi się, że chodziło o to, żeby odróżnić procesory jednego producenta od drugiego, a to, które procesory jaki mają udział, jest już drugorzędne... choć chyba da się to wyciągnąć przy wnikliwym obejrzeniu grafiki.

@Jurigag: Coffee Lake jest słabo dostępny póki co, więc wielkich zmian trudno oczekiwać... choć w sumie atrakcyjność Kaby Lake spadła jakby bardziej niż Ryzenów w tej sytuacji. No chyba, że Intel popchnie sprzedaż dopłatami, które
@Jurigag: Intel pewnie wyskoczy dopiero na przełomie 2017 i 2018 jak wyjdą tańsze płyty główne z chipsetami 3xx bo raczej teraz nikt nie będzie się pchał w płytę główną droższą od procesora xD Jedynie i5-8600k i i7-8700k będą oblegane.
@Labovsky:

AMD do końca roku będzie miało przewagę, bo zwyczajnie nie ma tylu procesorów 8gen by wyprzedzić Ryzena. To jest dokładnie to, co mówiłem jakiś czas temu. Czyli Intel przyspieszył premierę głównie z powodów PRowych i żeby zmieszać potencjalnych kupców pecetów. No bo zobaczcie

- Kaby Lake martwy, Coffee Lake w podobnej cenie o wiele lepszy
- Ryzeny dostępne i "niemartwe", ale zwyczajnie słabsze
- Coffee Lake tuż za rogiem, wystarczy
@Marqq: Nie nazwałbym tego wiedzą, dodatkowo staram się brzmieć mądrzej niż faktycznie jestem.

Ale to co piszę to są po prostu wyciągnięte wnioski albo spekulacje, codziennie praktycznie czytam prasówkę dotyczącą hardware'u i albo zgadzam się z czyimiś spekulacjami albo sam wyciągam wnioski.

Co do źródeł to reddity Intela, AMD. NVidia też ma ale tam pustki.
Z racji, że obie nacje starają się wrzucać na "swoje" subreddity tylko dotyczące "ich" marki i
@Amasugiru: Akurat z taką wiedzą "dostępną" dla zwykłego Kowalskiego nie mam problemu i coś tam czasami złożę czy doradzę znajomym ale bez wnikania w szczegóły. Głównie to moja "wiedza" opierała się na wpisach i komentarzach innych, bardziej ogarniętych Mirków na wykopie no i coś tam czasami na YT i polskich portalach dot. komputerów, sprzętu itp. Dzięki za podzielenie się źródłami. Na przykład taki Reddit nie przeszedł mi nawet przez myśl. Trzeba