Wpis z mikrobloga

Wielkie arkana - karta z numerem 0 "Głupiec", w tarocie marsylskim karta przestawia mężczyznę idącego z tobołkiem oraz psa. Symbolika stojąca za kartą głupca:
w dobrym znaczeniu: optymizm, nowy początek, podróż, dobry humor, pewność siebie
w znaczeniu negatywnym: naiwność, brak stabilizacji, podejmowanie irracjonalnych decyzji
Karta głupca przestawia osoby pełne witalności i radości życiowej, jest to również karta w całej talii o największym potencjale do zmiany, karty powiązane to I "Czarodziej" i XXI "Świat"
#rysunek #rysujzwykopem #tarot
Pobierz Player_Name - Wielkie arkana - karta z numerem 0 "Głupiec", w tarocie marsylskim kart...
źródło: comment_YsMZvw3ngDKHSnoFsj6n6lCNuhGfH3s0.jpg
  • 8
@ziobro2: wielkie arkana tarota (bo tylko je znam w miarę dobrze) to w dużej mierze archetypy zachowań i /lub wydarzeń życiowych, jeżeli jesteś w stanie określić główny motyw karty to odczytanie symboliki czterech stref życia nie powinno być jakoś specjalnie trudne. W wielkich arkanach można wydzielić trzy grupy kart:
- pozytywne np: głupiec, słońce, świat
- negatywne np: wieża, księżyc, wisielec
- neutralne np: śmierć, pustelnik, powściągliwość
z czego każdą można
@Player_Name niestety czesto jedna stronka pisze zupelnie inne znaczenie niz nastepna :( czy na podstawie 3 kart mozna wywnioskować i odpowiedz na pytanie typu "gdzie mam szukac pracy?
@ziobro2: powiem ci że ja na twoim miejscu to w tę przepowiednie to za bardzo bym nie wierzył a traktował to bardziej na zasadzie zabawy. Ale jest parę sposobów na wróżby z użyciem tarota, tylko wtedy musisz zapytać w bardziej konkretny sposób np. podajesz nawę firmy która cię interesuje i w której chcesz pracować ciągniesz pierwszą kartę:
- pojawia się głupiec w pozycji normalnej czyli dobrze świadczy, jest duża szansa że
@Player_Name wiem ze to wszystko lipa. Ale poprostu chce troche to poznać. A więc z tarota mozna sie tylko dowiedzieć rzeczy jesli pytanie bedzie bardzo konkretne. O nazwe firmy nie ma co pytac np. Lub miejscowość ;) z ciekawości uwazasz ze to ma jakąkolwiek skuteczność czy poprostu zwykly los? Według mnie nie ma to zadnego przełożenia na przyszłość
@ziobro2: uważam że jeżeli ktoś sobie wróży tylko dla zabawy to jest to ok, co do skuteczności to pewnie taka sama jak w przypadku łapania się za guzik jak kominiarz przejedzie albo nie przechodzenie pod drabiną. Mnie zawsze ciekawiła symbolika stojąca za kartami i dlatego parę artykułów w necie sobie na ten temat przeczytałem, a co do wróżb to z wielkich arkan możesz wywróżyć bardzo ogólne rzeczy pierwszą metodą jaką przedstawiłem,
@Player_Name ok dzięki. A mozesz podac jakis link z opisami kart który według ciebie jest spoko? Widzialem jakies opisy kart dopasowane do pozycji karty 1-7 ale to jest zbyt skomplikowane
@ziobro2 sorry ale to już dawno czytałem i w sumie jakoś to zapamiętałem ;) wiem że na Wikipedii jest to całkiem fajnie opisane z całą historią i pierwotnym znaczeniem kart, szukaj wielkie arkana tarota marsylskiego