Wpis z mikrobloga

Dzisiaj udało mi się skończyć projekt mojego klona M4.

Zbudowałem go sobie na podstawce ze Staga 1, z prawidłową lufą 14,5" w profilu M4, ze stali 4150, ze skokiem 1/7". Wpadło również dużo niezbędnego kraftu, w którym również starałem się o "poprawność".
I tak m.in. wrzuciłem oryginalną szynę RAS Knight's Armament wraz chwytem przednim, celownik Matech USGI, kolbę Colta czy bezpiecznik dwustronny. Musiałem także ściągnąć sporo potrzebnych elementów typu barrel nut assembly, sam blok gazowy z podstawą muszki i również te rzeczy udało mi się kupić coltowskie.

Kupiłem także w USA UID tag (naklejka identyfikacyjna) wzorowana na prawdziwych tagach.

Całość trwała ponad cztery miesiące od kupna Staga, bo długo czekałem na sprowadzenie lufy i osadzenie na niej bloku gazowego. Niemniej jest :)

#bron #strzelectwo #projektdedal
ppqa - Dzisiaj udało mi się skończyć projekt mojego klona M4. 

Zbudowałem go sobie...

źródło: comment_l0enHaBQhEVEkE4QO9szpSbIcD7m8luV.jpg

Pobierz
  • 13
@PikPak: nie znalazłem, nie da się takiego kupić w Polsce. Sklep nie chciał mi ściągnąć nawet na specjalne zamówienie.

Dlatego kupiłem zwykłego Staga 1 a lufę ściągałem osobno, Daniel Defense.
@PikPak: lufa w sklepie 1950 zł, do tego kilkaset złotych za części które trzeba dokupić (blok gazowy, drobiazgi do niego). Kolejne 200+ za osadzenie bloku na lufie przez rusznikarza.