Wpis z mikrobloga

co to oznacza?


@Marcinowy:
Skrótowo rzecz ujmując - iframe to jakby strona osadzona w stronie. Https to połączenie szyfrowane - bezpieczne, http - nieszyfrowane (dane, które lecą takim połączeniem mogą być swobodnie odczytane przez osoby trzecie). Na pasku (np. w Chrome) połączenia szyfrowane są oznaczone zieloną kłódką + napisem bezpieczna, ale sam iframe osadzony na stronie wcale nie musi łączyć się bezpiecznie (to połączenie może być nieszyfrowane), co po pierwsze -
@Dijuna: w każdym znalezisku masz przecież dodatkowo link bezpośredni i nie musisz wchodzić przez ramkę - bo jedni je lubią, inni nie. wiele razy miałem już taką akcję, że gdzieś pootwierałem jakieś karty, wykop mi się zamknął a chciałem się cofnąć do znaleziska i BUM ramka okazywała się super sprawą, bo pozwala na szybki powrót
@KacasPiesel: Prawilne, ale raczej nie na temat.

In any case, the best way to know if something is broken in Firefox is to download the latest Firefox Edition, open different pages on your website with the web console open (enable the "Security" messages) and see if anything related to mixed content is reported. Or use an online crawler like SSL-check, a desktop crawler like HTTPSChecker that will check your website recursively