Wpis z mikrobloga

Czy któraś z osób siejących polityczną propagandę w temacie sprzeciwu KRSu mógłby mi wytłumaczyć, jak może wam się podobać zablokowanie tych 256 młodych, ambitnych ludzi, którzy ukończyli prestiżową apolityczną szkołę i nie mają z Ziobrą absolutnie nic wspólnego? Gdy szli do tej szkoły Ziobro nie miał nawet żadnych perspektyw na zostanie ministrem. Tymczasem wychodzi taki Żurek i gada coś o "szkole janczarów". Czy KRS, skoro dostrzegł braki formalne, nie powinien wezwać MS do ich uzupełnienia zamiast odrzucenia wszystkich wniosków "en masse"? Niby na jakiej podstawie, skoro nie rozpatrzyli ich merytorycznie? Niezły prezent zrobili swoim młodszym kolegom na samym początku ich kariery zawodowej. Szkoda mi tych młodych ludzi i nie rozumiem jak można tego bronić, KRS dał teraz najlepszy argument wszystkim zwolennikom zreformowania tej instytucji. Niezależnie od tego ile znalezisk o kompromitacji Ziobry wrzucicie nie uda wam się tej prostej prawdy zmienić.

#polityka #krs #4konserwy #4neuropa #prawo
  • 22
@Haqim: Już ci napisałem, powinien wezwać MS do uzupełnienia dokumentacji, a nie zgłaszać sprzeciw skoro nie rozpatrzył wniosków merytorycznie.

ale jeden z nich popełnił sześć wykroczeń drogowych jak on ma być sędzią?!


Aaa no tak, jakby zajumał kiełbasę ze sklepu to byłoby spoko.

Nie wiem, jaką trzeba być amebą żeby łykać to, że 256 wniosków było z błędami.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dyrektor-kssip-zarzuty-krajowej-rady-sadownictwa-sa-kuriozal,nId,2459695
@Justycjariusz: ustawa jest tak skonstruowana ze jak w miesiac KRS nie wyda opinii (a MS mogloby przez miesiac nie podeslac papierow po prostu) to uznaje sie ze KRS akceptuje ich. Krs nie mial innego wyboru. Nawet Rzymkowski z Kukiza odrzucal te podania.

A z ta kielbasa to dalbys sobie spokoj, to byl sedzia na emeryturze. Aplikujacy lub orzekajacy musi byc niekaralny.
Jest mi bardzo przykro, że w dniu wczorajszym 265 osób stało się cywilnymi ofiarami jakiejś wojny prowadzonej przez Krajową Radę Sądownictwa przeciwko Ministrowi Sprawiedliwości. Spirala wrogości, jaka została nakręcona spowodowała, że absolwenci Krajowej Szkoły, którym ustawodawca zapewnił możliwość odbywania aplikacji sędziowskiej, jeśli Sąd Najwyższy podtrzyma decyzję KRS, zostaną z niczym.
Bardzo ciężko mi o tym mówić, bo to są moi wychowankowie, jestem z nimi związana, zależy mi ich na losie. To są
Nie jest również prawdą, jak twierdzi Rzecznik Prasowy KRS, że brakiem formalnym był brak w aktach niektórych aplikantów dyplomów o ukończeniu aplikacji sędziowskiej. Ta grupa aplikantów, o którą - jak sądzę - chodzi Rzecznikowi, kończyła aplikację w czasie, gdy po zdaniu egzaminu sędziowskiego trzeba było jeszcze odbyć w sądzie staż referendarski. Rocznik, który zdał egzamin sędziowski w 2016 roku był w trakcie odbywania tego stażu i to ustawodawca zadecydował w przepisach przejściowych,
Wbrew temu, co twierdzi KRS, aplikanci złożyli zaświadczenia o stanie zdrowia i nie straciły one swojej ważności. Ci aplikanci bowiem, złożyli stosowne zaświadczenia lekarskie tak jak tego wymagały przepisy obowiązujące do sierpnia 2015 r. Z żadnego przepisu ustawy, a tym bardziej rozporządzenia nie wynika, aby zaświadczenia te stały się nieaktualne. Wprost przeciwnie, jest przepis przejściowy, z którego wynika, że aplikant nie musi złożyć drugiego zaświadczenia.
KRS powołała się na przepisy rozporządzenia Ministra
@ZaplutyKarzelReakcji: Nie wiem, ja sie nie znam na tych procedurach. Ale jak pomysle o zwyklej pracy, jakiejkolwiek jaka mialem, chociazby w gastronomii na studiach. Musialem dostarczyc badania Sanepidowskie. Jezeli sie nie dostarczy, pracodawca by mnie nie zatrudnil, i slusznie. W przypadku sedziow oczekiwalbym ze wszystkie wymagania formalne beda spelnione po prostu co do ostatniego szczegolu.
I ja sie nie znam, ale przeciez po tej samej stronie co Zurek stoi tutaj posel