Wpis z mikrobloga

Prawie 3 tygodnie temu była chyba jakaś konferencja prasowa Nowoczesnej o programie #aktywnarodzina (alternatywa dla 500+), więc postanowiłem dowiedzieć się czegoś więcej o tym programie. Na ich stronie zastałem to:

zmniejszenie szarej strefy i zachęta rodziców do aktywności zawodowej i zmniejszy problem szarej strefy (nie będzie kryterium dochodowego


Nic nie uciąłem, interpunkcja oryginalna. Minęły 3 tygodnie. Nawet im się tego nie chciało poprawić, dalej wisi, sprawdźcie sami:
https://nowoczesna.org/aktywnarodzina-nasza-alternatywa-dla-niewystarczajacych-zmian-w-programie-500-dokonywanych-przez-rzad/

Czy nasi opozycjoniści zamierzają w końcu potraktować PiS serio? Wybory są za 2 lata, PiS przygotowywał się do podwójnych wyborów w 2015 znacznie dłużej, już w 2011 tuż po przegranych wyborach Kaczyński mówił, że wybory w 2015 będą kluczowe (słynny "Budapeszt w Warszawie"). Na przykład bez powstania TV Republika w 2012, błyskawiczne przejęcie TVP byłoby znacznie trudniejsze (niemożliwe?).

A obecna opozycja sprawia wrażenie, jak by tworzyła tylko puste hasła typu "Aktywna Rodzina", żeby było co odpowiedzieć dziennikarzom w TV na pytanie o 500+, ale za tym się nic nie kryje, a obliczenia są błędne, co wiadomo od maja.

Chyba, że oko.press się pomyliło. Może obliczenia są ok. Warto wejść na stronę .N i sprawdzić. A, no tak: zmniejszenie szarej strefy i zachęta rodziców do aktywności zawodowej i zmniejszy problem szarej strefy (nie będzie kryterium dochodowego.

#polityka #nowoczesnapl #petru #neuropa #4konserwy
Pobierz smyl - Prawie 3 tygodnie temu była chyba jakaś konferencja prasowa Nowoczesnej o prog...
źródło: comment_ElH19XCsu4wl8IyOMWqGGMKK5aNKFdzc.jpg
  • 6
@smyl: Tak, ten program nie jest jeszcze dobrze policzony, to byly narazie wstepne szacunki. Team ktory ma to policzyc rusza pewnie jakos w listopadzie/grudniu teraz. Ale i tak watpie zeby detale byly pokazane publicznie, szczegolnie ze wszystko trzeba update'owac w zaleznosci od kolejnych decyzji PiS.
@ediz4: Nie, program tworzy sie pod aktualna sytuacje gospodarcza. Obliczenia na te chwile mozna zrobic, ale przez dwa lata PiS moze jeszcze sporo zmienic (socjal/podatki/pozyczki)