Wpis z mikrobloga

10-12k
coś w miarę wyglądającego
benzyna 1.6-2.0
coupe/sedan
myślałem o: hyundai coupe GK, 406 coupe, astra bertone, może jakieś volvo?
przebiegi 15k/rok


pomóżcie mircy bo już nie wiem na co się zdecydować i za czym jeździć
#motoryzacja
  • 9
@dofniel: większość tego co wymieniłeś lepiej wygląda niż jeździ, a bertony z letem nie dostaniesz w tych pieniądzach.

Jakbyś chciał być bardziej szybki niż wściekły to w 12k kupisz Saaba 9-3SS z pierwszego wypustu z turbo pod maską i zrobisz soft jeśli będziesz potrzebował. Są jeszcze stare generacje saabów, ale one nie wyglądają nawet w miarę. Volvo też dobry trop
@dofniel: z tymi silnikami to lipa będzie, 406 to tylko z 3.0 v6, a bertone tak jak kolega pisał, chyba że 2.2 które jako tako jedzie. Calibra z c20xe będzie się sypać, japońce będą zgnite, a na Audi A4 b6 1.8t chyba nie starczy. Może volvo c70?
@Atreyu: nie powiedziałem, że potrzebuję czegoś co będzie jechać niewiadomo jak ;) raczej coś oszczędnego ewentualnie do zagazowania. Z Volvo myślałem też o S60/S80 ale ciągle widzę sprzeczne opinie na temat kosztów eksploatacji.
Saaby też mi się zawsze podobały ale nie jestem do końca przekonany albo już zaczynam za bardzo wybrzydzać ;) oczywiście zawsze trochę kasy jeszcze mógłbym dołożyć gdyby znalazło sie coś godnego uwagi
@Barnabo_Bazyli

@mysliszonichazmasz: za Audi się
@dofniel: A4B6 1.6 odpuść sobie. To w ogóle nie jedzie (niecałe 14s do setki) a pali sporo (9-10) Jak trafisz na egzemplarz z zapieczonymi pierścieniami (większość) to będzie Ci palił olej, albo zostawisz około 3tyś na naprawę tego ustrojstwa. Ibiza z silnikiem 1.0 jest bardziej dynamiczna od A4B6 1.6 (obie miałem w tym samym czasie więc wiem co piszę)
@dofniel: Spróbować nie zaszkodzi, według mnie ciekawa opcja w tych pieniądzach. Jest jeszcze Alfa Romeo GTV, ale za te pieniądze tylko Twin Spark... A to silniki podwyższonego ryzyka IMO.