Wpis z mikrobloga

@Sihill_pl: SSD weź Adata Su800 kości 3D TLC 3 lata gwarancji, ew. Adata SP920 MLC, 5 lat gwarancji.
Musiałbyś dołożyć trochę do płyty i myślę, że również do chłodzenia. Obudowa nie jest zła, ale do takiego zestawu wziąłbym coś z otworami wentylacyjnymi na górze np. Modecom Oberon.
@krabat: w sumie czym się kierować przy MLB, bo chipset się zgadza, porty wewnętrzne i zewnętrzne mi odpowiadają też. Na co jeszcze zwrócić uwagę? I jakie chłodzenie, jeżeli nie to silentium?
@Sihill_pl: Do tych cpu poniżej wydajności SPC Fortis bym nie schodził.

Te procki wymagają trochę więcej od sekcji zasilania płyt głównych, więc do OC nie można brać tych najtańszych. Taką możesz wziąć np.:
https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z370-sli-plus-z370-sata3-ddr4-m-2-usb3-1-atx-1606576/

Pamięci też fajnie by było wziąć 3000 MHz, o ile dopłata nie jest jakaś bardzo duża, bo wiem, że teraz to jest masakra. W każdym razie do tych 3000 MHz różnice wydajności uzyskane dzięki szybszym pamięciom mają
@bartowsky: msi z370 pro to jedna z lepszych budżetowych płyt głównych, nie ma sensu przepłacać (tymbardziej, że OP nawet nie zamierza podkręcać procesora, więc taka płyta to w ogóle overkill). Pokaż mi gdzie ta płyta niby throttluje. Tylko błagam nie wysyłaj mi tego jedynego filmiku w internecie, na którym gościu w warunkach zerowego przepływu powietrza doprowadza wyjątkowo nieudaną płytę gigabyte do throttlingu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@
@krajzega: Szukałem za granicą zaraz po premierze testów. Na ich podstawie w jednym wątku na pclabie zrobiony jest wykaz płyt. Ta Msi znajduje się w działe Don't buy. Ale fakt, nie miałem w ręce żadnej z nich.

@Sihill_pl Masz rację, kontroler pamięci znajduje się w procesorze. jednak reala są takie, że na chipsetach Z można wsadzić szybsze pamięci. Na płycie Z nawet procesory z kontrolerem 2400 obsługują szybsze pamięci.