Wpis z mikrobloga

JBL e401 jakie są wasze opinie? Patrzę na to swoje akwarium i coraz bardziej kłuje mnie w oczy filtr wewnętrzny,który i tak zaraz będzie schowany za roślinami. Planuję go wymienić albo przed lub krótko po sylwestrze, ale wciąż się waham. Filtr akurat taki ponieważ....ma niecałe 30 cm wysokości, a moje akwarium stoi na kallaxie 2x2 i chciałbym by wszedł w jedną z czterech przegród ( º ͟ʖ º )
#akwarystyka #akwarium #pytanie
  • 4
@Tichyplusn: jak już bardzo chcesz JBL to raczej e402 bo te filtry z serii eXX1 zamiast filtrować to łapały lewą wodę i nie przechodziła ona przez media filtracyjne. W modelach z dwójką na końcu poprawili to i o ile dobrze pamiętam to da się zaadaptować to nowe rozwiązanie do modelu z jedynką na końcu, tylko trzeba po prostu kupić część.

Ewentualnie jeszcze klasyka gatunku, czyli Eheim Classic 2211 lub 2213, tylko
Tetra EX 600

Aquael UNIMAX 150


@strusmig: Te dwa filtry raczej odpadają, bo jak @Tichyplusn: zaznaczył, "ogranicza" go wysokość półki - sprawdziłem sobie i wygląda, że przegrody mają 33cm wysokości.

Ja sugeruję popatrzeć na Aquael Multikani - może z tych modułów coś się da poskładać. Można je stawiać jeden obok drugiego i w takiej szafce chyba ze cztery by się zmieściły (jeden obok drugiego). Nie wiem tylko jak to cenowo
@strusmig: To nie tak, że bardzo chcę tego JBL'a, ale jest niski i całkiem sporo osób go poleca (oczywiście inne też polecają, ale tamte nie są tak niskie jak chce)

@MandarynWspanialy: Nie jestem fanem pompy zewnętrznej (poza filtrem), co prawda nigdy nie miałem żadnego filtra kubełkowego, ale jak tylko zobaczyłem, że takie coś jest od razu wyrobiłem sobie opinię :D

Dzięki za odpowiedzi, pomyślę o tym e402, Unimax mi się