Wpis z mikrobloga

Szukam jakieś fundacji działającej w #syria albo #irak , którą mógłbym wesprzeć. Najchętniej z jakąś pomocą dla Kurdów.
Póki co znalazłem (tzn jakiś mireczek wrzucał na tag) https://mikolaj.org.pl/aleppo . Ktoś coś o niej wie? Na stronie nie mogę znaleźć żadnych informacji przez kogo będzie szedł hajs (na stronie nie widziałem), chociaż jako że "trujeczka" jest głównym patronem to zakładam że jest w porządku. Jak ktoś ma jakieś inne legitne, to zachęcam do wklejania dla reszty.
  • 36
@nom_om takie są fakty, moje zdanie ogranicza się do negatywnej oceny brutalnego odbierania krajowi jego terytorium i okupacji, ale tu również moja opinia jest zgodna z prawem międzynarodowym i powszechnie przyjętą moralnością. Odrębne zdanie na ten temat wyrażali głównie ludzie pokroju Stalina, Hitlera i ich zwolenników, więc mogę śmiało rzec, że i tu mam rację. Podsumowując - chcesz wspierać finansowo ludzi zajętych bandycką napaścią na Syrię, ze wsparciem USA i Izraela. No
@Pantokrator Jezu, koleś
Znam twoje poglądy na sprawę, jak pewnie wszyscy sledzacy tag. Napisałem tego posta żeby dołożyć swoją cegielke do pomocy, ludziom z syrii, a nie kręcić gownoburze. Nie chcę wspierać żadnych bojowek.
Wiem że wśród hardkorowych assadystow słowo empatia to jakiś kosmos, ale wyobraź sobie że gdybym miał pewność że kasa trafi do potrzebujących to wysłał bym i do idlib.
Także proszę, jeżeli nie jesteś w stanie mi pomóc, to
@nom_om no właśnie czytam ze zrozumieniem, czyli analizuję całość, a nie pojedyncze zdania. A całość wygląda tak - nie możesz dać kasy każdemu, awatarem popierasz komuchów, rozważasz wysłanie kasy Kurdom, a jako przykład podałeś Idlib, bo ważne, by kasa "trafiła do potrzebujących" - dla mnie kluczowe jest też to, kim są ci potrzebujący. Ot cała różnica. Głodujący zwolennik komunizmu totalnie mi wisi. Głodujący islamista - podobnie. Ale głodujący zwykły człowiek - to
@Pantokrator

Napisałem tego posta żeby dołożyć swoją cegielke do pomocy, ludziom z syrii, a nie kręcić gownoburze. Nie chcę wspierać żadnych bojowek.

Powiedz mi czego w tych 2 zdaniach nie rozumiesz?
Nie chce wspierać żadnych bojowek = chce żeby kasa trafiła DO POTRZEBUJĄCYCH RODZIN.
Czy teraz wszystko rozumiesz?
Różnimy się tym że ty wartoscowujesz ludzi przez to pod czyimi rządami się znajdują, a ja uważam że człowiek nie powinien glodowac, niezależnie od
@Pantokrator: A czy Ty #!$%@? nie rozumiesz, że są w Syrii NORMALNI LUDZIE? Myślisz, że jak ktoś jest w Idlib, to zaraz popiera HTS, jak ktoś jest na terenie zajmowanym przez Kurdów, to ich popiera? A nawet jak ktoś jest na terenie kontrolowanym przez rząd, jest za Assadem?
Ja #!$%@?, serio, normalnie jestem spokojnym człowiekiem, ale takiego pieprzenia nie mogę znieść. Większość ludzi w Syrii ma #!$%@? kto rządzi, tylko żeby
@mehmed tak, jak ktoś dobrowolnie siedzi w Idlib, to jest #!$%@?, a jak ktoś siedzi na terenach kurdyjskich, to ogromna szansa, że popiera ichnie zbrojne bandy. Jak niby chcesz uniknąć wspierania takich ludzi, krzykaczu? :D Z kolei na terenach kontrolowanych przez legalny rząd mieszkają w większości zwykli ludzie. A teraz może do tego bębna, który nazywasz głową, dotrze, czemu uważam, że lepiej wysyłać kasę do Aleppo niż do komunistycznego/islamistycznego raju. Normalnie może
@mehmed ty jestes upośledzony, czy tak dobrze udajesz? Tak, mówię o tym tekście o Warszawiakach i potem o człowieku, co nie może wyjechać/mieszka gdzieś w kontekście tego, co napisałem, a pisałem o PRAWDOPODOBIEŃSTWIE. Dalej nie chce mi się nawet czytać, bo bełkotu idioty, autentycznego czy udawanego, nie zdzierżę.
@Pantokrator:
No toś mi poprawił humor.
Piszesz, że jak ktoś dobrowolnie siedzi. DOBROWOLNIE. Myślisz, że z Idlib można tak po prostu wyjść i iść do rządowych (vide Warszawa)? Mówisz, że ktoś, kto siedzi na terenach kurdyjskich PRAWDOPODOBNIE popiera Kurdów. A ja mówię, że prawdopodobnie ma w dupie i Kurdów i Assada, bo żyje tam, gdzie żył ostatnie 50 lat i okoliczności nie pozwalają mu się stamtąd ruszyć. Przecież nawet duża część
@mehmed duża część Kurdów to komuchy albo przynajmniej popierają napaść na Syrię, w której biorą udział. Większość mieszkańców Idlib siedzi tam dobrowolnie - kto miał nawiać, ten nawiał, poza nielicznymi wyjątkami, gdy szła ofensywa rebeliantów. SAA zwozi tam od lat rodziny dżihadystów, więc ten tego.

Po prostu lepszą szansę na pomoc zwykłym ludziom ma się wysyłając kasę np. do wspomnianych uchodźców w Libanie, a dawanie Kurdom priorytetu to działanie, któremu jestem przeciwny
@Pantokrator: Pamiętaj że część mieszkańców terenów rządowych to komuniści a na ulicach większych miast na straganach bez problemu kupisz symbolikę komunistyczną + portrety np. Che Guevary. A część ugrupowań pro-rządowych też jest komunistyczna np. Syrian Resistance.

Nie wszyscy mieszkańcy terenów SDF to komunisci bo asyryjczycy na 100% nimi nie są. Nie wszystkie organizację pro-SDF są islamistyczne albo komunistyczne. Część jest chrześcijańska, asyryjska.
@RuskiAgent1917 słuszna obserwacja, jednak wszystko rozbija się o prawdopodobieństwo. W rzeczywistości zawsze są wyjątki, albo wprost mieszanina różnych cech, poglądów itd., jednak większą mam szansę na wyciągnięcie 5 zł z portfela, niż z kieszeni, choć tu i tu 5zł się zdarzyć może.

@nom_om odkąd Kurdowie tworzą quasi państwo, to ich działania można śmiało nazwać napaścią.
@rudy2007 a co ma piernik do wiatraka? Nikt się nie czepia faktu, że Kurdowie bronili swoich terenów, bystrzaku. Ale czy napadli na Syrię i teraz okupują kawał terytorium i kradną ropę? Jeszcze jak. Pewnie chodzi o użycie słowa "odkąd", zamiast słowa "skoro". Ale to detal. Za to u ciebie leży meritum, gdyż krytykujesz mój pogląd o napaści, kontrując to bzdurą o dawaniu się wyrżnąć wskutek braku brutalnego zaboru pól naftowych.
@Pantokrator:

a co ma piernik do wiatraka?

To ma do wiatraka, że to ty połączyłeś fakt istnienia tego quasi państwa z tym, że działanie Kurdów to napaść.

odkąd Kurdowie tworzą quasi państwo, to ich działania można śmiało nazwać napaścią.

Skoro tu wiele nie zmienia. Jak chodziło ci o co innego to możesz napisać o co, bo nie wiem. Bystrzaku. ( )

Nikt się nie czepia faktu,
@rudy2007 nie "bronią się przed ISIS" , tylko dokonują napaści na kolejne terytoria. Masz coś z głową, że wydaje ci się, że okupacja terytorium to legalne działanie? Kurdowie mają swoje quasi państwo, póki trzymali się swoich terenów, była to obrona. Odkąd zaczęli zajmować tereny z Kurdami niemające nic wspólnego, to zwykła bandyterka. A ty skończ udawać idiotę, któremu wszystko trzeba tłumaczyć i skończ pisać bzdury, jak to Kur*ystan się broni, idąc po
@Pantokrator: obrażaj mnie jeszcze, to takie merytoryczne.

póki trzymali się swoich terenów

Kurdowie działają w ramach SDF, to organizacja kurdyjsko-arabska a nie kurdyjska.
Masz taki ból dupy o te pola naftowe bo skompromitowana, nieudolna administracja jakiegoś dyktatora z dalekiego kraju, którego jesteś internetowym fanbojem, nie będzie miała milionów do przewalenia. To nie jest nawet śmieszne, to żenujące. xD A SDF miała tyle do gadania co Assad na temat tego, kto zajmie
@rudy2007 merytoryka się skończyła, gdy zacząłeś symulować upośledzenie umysłowe. Teraz to już tylko moje dobre serce, które zmusza mnie do wierzenia, że ty tylko udajesz i w końcu się opanujesz.

SDF to zbrojne bandy, jednak złożone głównie z Kurdów, które tworzą alternatywną organizację państwową na terenie Syrii. Jako że jestem fanem autonomii dla Kurdów, to ich wycieczki na teren Syrii nazywam po imieniu, tak, jak nazwałbym turecki wjazd na terytoria kurdyjskie w
@rudy2007 o #!$%@?, teraz jeszcze gaworzysz, że do SDF Kurdów widocznie brali siłą i Amerykanie ich zmusili do napaści, skoro "nie mieli nic do gadania". Czyli nie udajesz. Leć na #czarnolisto bo z takim dnem intelektualnym nie da się dyskutować.