Wpis z mikrobloga

#modelarstwo

Mirki, model dla początkującego, dorosłego człowieka, majsterkowicza z dużymi zdolnościami manualnymi.
Od czego wy zaczynaliście?
Co kupić oprócz modelu: klej, matę?
Proszę o coś godnego polecenia.
  • 14
@ajupi: po pierwsze nie kupuj zestawu o którym mówi @latarnia_jastarnia: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

do modelu kup klej revell contacta plus i ewentualnie klej CA, ostry nozyk/skalpel z wymiennymi ostrzami (np. olfa) i pędzel 00 i jakiś większy (citadel, italeri) pilniki iglaki i 2-3 arkusze papieru sciernego gramatura 500-1000-1500. Farby niech sobie kupi sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ajupi: Sherman z firmy Tamiya 1:35,pilnik,klej contacta z revella Farby Olive Drab, czarny,biały, brązowy . Jakiś duży pędzelek płaski i jeden mały do szczegółów.
@ajupi: no i koniecznie musisz wiedziec czym sie interesuje, bo najwiecej modeli jest samolotów (których ja osobiscie nie trawie). Z czołgów i samochodów polecam tamiye (np. merkave za 60zł mozna pomalowac całkiem ładnie dwoma kolorami tylko). Wystrzegaj się revella ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@latarnia_jastarnia: nie, nie jest najlepszej jakości. pedzelek z zestawu to żart a farby obok dobrych nie stały. Kup sobie akryle tamiya, gunze albo vallejo to się przekonasz. Sam model żaglowca cieżko mi ocenic bo mój cutty sark z takiego kitu leży jeszcze w pudełku nie ruszony.
@FIFO jak zależy ci na uberprofi Łodzi Podwodnej typu uboot konkretny egzemplarz w stanie z konkretnego dnia (wlacznie z uszkodzeniami, rdzą, zaciekami itp) to mam kolegę który robi takie rekontrukcyjne egzemplarze
@kozaqwawa: Wspominał zawsze między słowami, że złożyłby statek, samochód. I chyba coś jeszcze o czołgu ale nie wiem czy ten wybór ma jakiś wpływ na stopień zaawansowania? Czy tylko preferencje użytkownika? :)
Zawsze jak o tym mówił to jednym uchem mi wpadało, a drugim wypadało, teraz żałuję bo chciałabym zrobić fajną niespodziankę.
@ajupi: przy papierowym jest więcej roboty, ale więcej możliwości wykończenia. Tzn. możesz skleić to co jest w zeszycie i tak jak jest tam podane, a możesz często dodawać więcej od siebie, tzn. maskować łączenia, zmieniać np. koła na plastikowe/gumowe. W plastikowym z kolei po sklejeniu trzeba malować, żeby osiągnąć końcowy efekt. A która wersja potrzebuje więcej "uczucia" to już każdy ma swoje zdanie
@ajupi: samochody: tamiya, fujimi, aoshima, hasegawa byle nie revell (nadmierne skomplikowanie konstrukcji zawieszenia i zdecydowanie gorszy plastik + irracjonalne łączenia karoserii z płytą podłogową) do malowania karoserii raczej farba w spraju i koniecznie podklad tez raczej w spraju oraz lakier clear coat. Samochody średnio skomplikowane.

czolgi najprościej tamiya i academy ceny przystępne, konstrukcja w miare prosta i bez rzezby wychodzą efektywnie. Podstawowe malowania ograniczają ilość kolorów do 3-4. patrz tu #