Wpis z mikrobloga

Nieprzypadkowo w krajach totalitarnych, czy to w Rosji, Niemczech, czy Włoszech, zagadnienie organizowania czasu wolnego obywateli stało się jednym z problemów objętych planowaniem. Niemcy wynaleźli nawet dla tego zagadnienia okropną, wewnętrznie sprzeczną nazwę Freizeitgestaltung (dosłownie: kształtowanie sposobów wykorzystania wolnego czasu przez ludzi), jak gdyby mógł jeszcze istnieć czas wolny, gdy musi się go wykorzystać w sposób zalecany przez władze. - Friedrich Hayek "Droga do zniewolenia"

Droga do zniewolenia (ang. The Road to Serfdom) – wydana w 1944 książka Friedricha Hayeka. Hayek przedstawia w niej wspólne korzenie obu totalitaryzmów: komunistycznego oraz nazistowskiego. Dowodzi również, że socjalizm w każdej formie prowadzi w końcu do totalitaryzmu.


#polityka #neuropa #4konserwy #cytatywielkichludzi
Pobierz lakukaracza_ - Nieprzypadkowo w krajach totalitarnych, czy to w Rosji, Niemczech, czy...
źródło: comment_DChWy3fhTdiLWCZADc99VYZfDtFbBQoa.jpg
  • 8
@groszek71: Jaka lewa strona? Czy ja kiedyś popierałem socjalizm w gospodarce? Partia ideał dla mnie to:

Polityka gospodarcza - ostro w prawo
Polityka społeczna - centrum na prawo
Sprawy światopoglądowe - ostro na lewo

Jak wpadłeś na pomysł że jestem socjalistą?
@lakukaracza_: też jestem ateistą, ale nie popieram gejów, widać świat nie jest czarno - biały. Nie każdy prawak to #!$%@? antyszczepionkowiec i nie każdy lewak to zwolennik aborcji. Trzeba to sobie uświadomić.