Wpis z mikrobloga

Miriki i Węgierki z tagu #samochody #motoryzacja szukam samochodu do 10k. Moje Polo N6 niestety coraz częściej odmawia jazdy. Co polecacie w tej cenie (max), nawet może troche mniej żeby zostało na przerejstrowanie.

Raczej segment B, dojazd dom-praca-dom. Wycieczki do 100km, czasem po 1000 km. Silnik benzyna, diesel nie ma znaczenia. Średnio robie 50 km dziennie. Najbardziej zależy mi, żeby wymienić

Moje pierwsze typy to:
- Corolla
- Golf
- Polo
- Focus

Jeśli macie coś godnego to dzięki wielkie.
  • 9
@Gumczas: może astra 2? w tej cenie znajdziesz spokojnie wersje bertone czyli całkiem fajnie wyglądające coupe, części tanie bo to opel, a i mechanicznie proste auto. Jeżeli chodzi o silnik to najlepszym wyborem w tej budzie byłby 1.8 116/125 koni - całkiem przyjemnie się odpycha. 2.0t i 2.2 odradzam, pierwszy ma zajebiste osiągi ale znalezienie zadbanego graniczy z cudem, a drugi mega awaryjny i żłopie olej -chyba że trafisz na zadbany
@Gumczas: jak każdy opel z tych lat - bez najmniejszego problemu
@Atreyu: osobiście wolałbym kupić coupe z 1,8 w dobrym stanie niż zwykłą z 1,4/1.6, a poza tym ten silnik daje rade w tym aucie, wiadomo że nie bedzie miał osiągów jak 2.0t ale do sprawnego przemieszczania wystarczy - znajomy miał wersję 125 koni w tej budzie i serio było to dynamiczne auto.
Ewentualnie poszukaj wersji 5d z tym silnikiem
@kroliczasty: dynamiczne 125 koni może paść tylko z ust kogoś kto nigdy nie jeździł czymś 250+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1.8 nie miałem, ale długo jeździłem starszym 2.0 c20ne. Wystarczyło do poruszania się ale po przesiadce na dłubnięte b207r/z20net zobaczyłem przepaść, szczególnie w trasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście uważam że 1.8 wystarczyłoby autorowi, tak jak i nawet 1.4 bo przesiada się z
@Atreyu: dla jednego dynamiczne to 125 koni, dla drugiego 300
Dla mnie dynamiczny to może być kierowca, mistrzowie prostej w mocnych furach zawsze mnie żenowali. A co do 1.8 125 kuca -niezły silnik jak na opla, nie pali dużo a da się tym już wyprzedzić. Po przesiadce z polo wystarczy na jakieś pół roku banana na ryju.
Dla mnie dynamiczny to może być kierowca, mistrzowie prostej w mocnych furach zawsze mnie żenowali


@PanStrasznieZuy: Są szybsze i wolniejsze samochody.

Nie przeszkadza mi być żenującym dla kogoś - bo czyjaś opinia na mój temat mnie nie boli, a samemu mieć mocny samochód którego ja jestem właścicielem i ja nim jeżdżę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą mistrzowie zakrętów mogą być na torach - na drodze nie jeździ