Wpis z mikrobloga

Sprawa pamięci DDR4 w testach procesorów. Głosowanie otwarte

Cześć, krótka piłka - w komentarzach pod testami i na Mirko pojawiały się czasami zarzuty, co do używanych w testach modułów RAM. Jak obiecaliśmy, tak robimy. Nowa procedura uwzględni pamięci wybrane zgodnie z głosem ludu. Wystarczy wejść tutaj i zagłosować na jedną z kilku opcji. Nawet jeśli nie wiecie jaka byłaby różnica, to przygotowaliśmy krótkie opisy dla każdej z nich. Głosujemy więc i koniec z narzekaniem! ( ͡ ͜ʖ ͡)

https://www.purepc.pl/o_serwisie/sprawa_pamieci_ddr4_w_testach_procesorow_glosowanie_otwarte

#purepc #pcmasterrace #technologia #komputery
Pobierz PurePCpl - Sprawa pamięci DDR4 w testach procesorów. Głosowanie otwarte

Cześć, kró...
źródło: comment_bUkQ0QEehKXbtAQPsk85nnjvimOv2fcN.jpg
  • 4
@PurePC_pl: Chyba ostatnia opcja odpowiada najbardziej temu co ja bym wybrał. Chodzi mi o stosowanie takich pamięci jakie są najczęściej wybierane w zestawie z danym procesorem (np. w Waszych zestawach). Dajmy na to G4600 z 2400 MHz, ale i5 7600k z 3000 MHz.

Chociaż szczerze mówiąc, tak jak jest też jest dobrze, bo po prostu wiem, żeby sobie te kilka procent dodać/odjąć w zależności od jednostki, ale jednak sporo ludzi rzuca
@PurePC_pl:

Trzeba jednak mieć na względzie, że wyniki zablokowanych procesorów Skylake czy Kaby Lake, które najczęściej lądują w płytach głównych H110/B250, będą w takim przypadku nieco wyższe, ponieważ DDR4-2666 nie uzyskamy na tańszych mobasach, a niewiele osób decyduje się instalować procesor z zablokowanym mnożnikiem na płycie z chipsetem Z170/Z270.

cytując kolegę wyżej

Chodzi mi o stosowanie takich pamięci jakie są najczęściej wybierane w zestawie z danym procesorem (np. w Waszych zestawach).