Wpis z mikrobloga

Piękny przykład logiki tytanów intelektualnych spod znaku #niepochodzeodmalpy

Debata na temat uchylenia prawa kreacjonistycznego w Luizjanie (nota bene zwanego wymownie Stanem Pelikanów ( ͡° ͜ʖ ͡°)) (gdzie w skutek tego prawa, szkoły mogły odrzucać nauczanie o ewolucjonizmie i zmianach klimatycznych jako budzące kontrowersje).

Kobieta będąca za uchyleniem tego prawa sporo się naprodukowała, przytaczała badania na bakteriach, że zamrożono kilka różnych próbek z identycznymi bakteriami, rozmrażano w różnych odstępach czasu i wszystkie się zmieniały, dostosowywały, ewoluowały.

Na to kreacjonistyczny senator ze śmiertelną powagą zapytał "Wyewoluowały w osobę?"

Epickie zwycięstwo kreacjonistów!

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#neuropa #ewolucja #nauka #ciekawostki #polityka
wielooczek - Piękny przykład logiki tytanów intelektualnych spod znaku #niepochodzeod...
  • 12
@Ofacet wiem że jest multum dowodów dotyczących ewolucji poszczególnych gatunków, ale nie ma żadnych na to że wszyscy mieli wspólnego przodka. Słoń i lew, nię są ze sobą spokrewieni, tak samo mrówka z dębem, czy bocian z psem.
To nie jest dowód, wiadomo że w dużym stopniu wszystkie gatunki są podobne, ale tu chodzi o to że np. Nie ma zwierzaka o dwóch głowach, trzech oszach, dwunastu rękach, czy pięciu otworach gębowych, wszyscy robimy kupkę, i wszyscy mamy mamy np. skórę dla tego jesteśmy podobni analizując informację genetyczną.
@zlotypiachnaplazy: > Nie ma zwierzaka o dwóch głowach, trzech oszach, dwunastu rękach, czy pięciu otworach gębowych, wszyscy robimy kupkę, i wszyscy mamy mamy np. skórę dla tego jesteśmy podobni analizując informację genetyczną.

No, masz racje. Bo ewoluowalismy z tego samego pnia :). Ewolucja dala niektorym gatunkom np wiecej zoladkow, albo inna strukture kosci, albo zupelnie inaczej zbudowane oczy. Na tym to polega. Poczytaj sobie tutaj https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_human_evolution
@zlotypiachnaplazy:

Nie ma zwierzaka o dwóch głowach, trzech oszach, dwunastu rękach, czy pięciu otworach gębowych, wszyscy robimy kupkę, i wszyscy mamy mamy np. skórę dla tego jesteśmy podobni analizując informację genetyczną.


Obnażasz tylko swoją ignorancję. Podstawówki nie skończyłeś?
Są zwierzęta bez głowy - mają głowotułów. Są zwierzęta o 8 oczach - pająki, tak koralowce (tak, to są zwierzęta) mają setki otworów gębowych, nie wszyscy robimy kupkę (coś tam wydalają ale baardzo
Pobierz s.....a - @zlotypiachnaplazy: 
 Nie ma zwierzaka o dwóch głowach, trzech oszach, dwun...
źródło: comment_eMmVmTOADntsAqBXYxqwhy59GiZQR27s.jpg
@solo_ta wow super, bardzo mądry jesteś, a teraz wracaj na kasę bo ludzie czekają, tylko zauważ że ja akurat nie mówiłem o pająkach a o konkretnym gatunku, w zyciu pająka nie widziałem i nie wiem jak on wygląda, w życiu nie widziałem ryby, itp. itd. Sam przyznasz że potocznie pająka czy ślimaka nie nazywa się zwierzęciem, ale jak chcesz to możemy udawać naukowców, i nazywać wszystko z dokładnością do łacińskiej nazwy. No
@zlotypiachnaplazy

No super że niektóre pająki mają 4 pary oczu, co z tego jak nimi praktycznie nie widzą.


To z tego, że nie wszystkie zwierzęta mają dwoje oczu, co przeczy twoim twierdzeniom w tym temacie.

Poza tym faktycznie, takie skakuny na przykład to mają strasznie kiepski wzrok. Nie wszystkie pajęczaki są ślepe, nie wszystkie ssaki mają świetny węch, i tak w kółko. Weź już skończ, bo sam się ośmieszasz.

Sam przyznasz że