Wpis z mikrobloga

Mireczki, co wybrać?

1. M-Audio Keystation 49 II
Tani, ma niby półważone klawisze (może później byłoby mi łatwiej przejść na pianino jak już kupię, choć z tego co czytałem to nawet półważonym daleko do ważonych), ale nie wiem czy jest sens szukać specjalnie półważonych

2. M-Audio Oxygen 49 IV

3. Samson Graphite 49
Też półważone + część tego co ma Oxygen, ale ma dość mieszane opinie.

Macie jakieś inne, lepsze propozycje?
Nie chciałbym wydawać powyżej 600 zł.
Jeszcze myślę, czy brać wersje z 49, czy z 25 klawiszami


#produkcjamuzyki #midi #kontrolerymidi

Co wybrać?

  • Keystation 0% (0)
  • Oxygen 20.0% (3)
  • Graphite 6.7% (1)
  • Coś innego 73.3% (11)

Oddanych głosów: 15

  • 15
@Kardig: w tej cenie bierz to co ci się podoba zebys dobrze sie czul uzywajac wybranej klawy. serio, w tej cenie nie patrz na klawisze. chyba kazde beda takie same. i bierz 49 minimum. mialem dawno temu 25, nie bylo sensu. pady w klawiszach z reguly sa twarde i trzeba je mocno wciskac lub jest ich za malo zeby cokolwiek sensownego zrobic, zapewne przestaniesz ich uzywac, bo lepiej bedzie zrobic dana
@avganista: 49 już podchodzą pod 800
@Banzai: Zbieram od dwóch lat i za każdym razem gdy jestem blisko wyskakuje coś ważniejszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A z pójściem do stałej roboty na razie ciężko u mnie. :P
Po za tym i tak do produkcji chciałbym coś mniejszego niż 88 klawiszowy potwór którego ciężko zmieścić na akademikowych biurku
@Kardig: ostatnio stałem przed problemem zakupu półważonej klawiatury midi, z tego co się zorientowałem, żadna z powyższych tak na prawdę takich klawiszy nie posiada, ot zwykłe klawisze syntezatorowe, koniec końców zdecydowałem się na alesis vi61 (troche ponad 1000 zł) i jestem bardzo zadowolony. Morał taki że na półważone klawisze trzeba trochę więcej wydać, może dozbieraj do trochę mniejszej vi49 od alesisa (seria V bez i to klawisze syntezatorowe).
sldierami i knobami. za bardzo nie pomagaja, bo wszystko szybciej zrobisz myszka niz ustawisz w dawie no ale zawsze sie nimi pobawisz i wyrobisz opinie.


@isActive: Dzięki
Właśnie myślałem, żeby się przejść po sklepach i potestować.

Morał taki że na półważone klawisze trzeba trochę więcej wydać,


@PanMieszko: Bardzo zauważalna różnica w półważonych i zwykłych?
Zauważyłem, że w zwykłych często jest taki denerwujący dźwięk (nazwałbym go sprężynowym) podczas naciskania. Jak to
@Kardig: jest różnica zauważalna, inny feeling podczas grania, większa precyzja i ogólnie fun :D Myślę że półważonym bliżej do fortepianu niż do klawiatur syntezatorowych, mechanizm działania zależy od modelu, w moim vi61 da się grać nie budząc współlokatorów za ścianą w nocy
@Kardig: z używek seria E-MU Xboard daje jeszcze radę. Przez allegro się czasem przewija. W granicach 600pln też często widuję tam starsze cyfrowe syntezatory z klawiatura 5 oktawową, sporo z nich jest dużo solidniej wykonane od tych plastikowych kontrolerów.