Wpis z mikrobloga

ponoć obydwie strony ustapily


@trustME: Jakieś konkrety, bo póki co, to Tereska poszła praktycznie na wszystkie ustępstwa, a raczej przyjęła warunki dyktowane przez EU. Z jednej strony samo porozumienie zostało przyjęte "za pięć dwunasta" z drugiej strony tym porozumieniem May oddala prawdopodobieństwo obalenia jej rządu. Czy miała inny wybór? Został rok na negocjacje, a oni nie mogą przejść do drugiej tury.

Wypowiedź Sikorskiego wklejoną przez @patrol798: idealnie to podsumowuje. Ale
@trustME: Po ostatnich informacjach w sprawie dalszego "jednoczenia" EU nie wiem jak UK moglaby pozostac na dotychczasowych zasadach w tym klubie - wypowiedzi Martina S. (I Macrona) o United states of europe, zapowiedzi tworzenia europejskiej armii, ministra finansow, extra budzetu, zmuszenia reszty krajow do przyjecia euro itp, UK tak czy inaczej by wyleciala/zostala wyrzucona w ciagu kilku nastepncy lat, tutaj nigdy takie pomysly jeszcze scislejszej integracji by nie przeszly, poza kregami
@sorek: @patrol798: @Ja-qb: @sebaa: @kaktusak: @trustME:
No i prawidlowo. UK dostalo to co chcialo. Ma ciasteczko i zjadlo ciasteczko niewielkim kosztem.
Granice zablokowane. Syryjczycy z Calais moga zaczac szukac kartonu mieszkalnego na przedmiesciach paryza i berlina bo teraz juz napewno nie wejda. Europejskie sądy moga ich pocalowac w dupe. Nie musza juz placic co roku na utrzymanie komisarzy i eurodeputowanych. Wykupowanie bankrutow typu Grecja maja w
@sebaa: Moim zdaniem wiecej ugralo uk niz eu. Eu dostalo jedynie oplaty za jakies piec lat i to wszystko a uk dostalo wszystko to co chcialo.
Motyw z #!$%@? z grubej rury z absurdalnymi oczekiwaniami i żądaniami wobec eu a pozniej przedstawienie i przepchniecie swoich faktycznych realnych zamierzeń i potrzeb ale jako „ustępstwo” zagrane przez UK po mistrzowsku. Połtusek i junker sie ciesza ze przez piec lat dostana jakąs jalmuzne a
@dob3k: Ale Ty wiesz co Ty komentujesz? Bo mam wrażenie, że nie masz bladego pojęcia. Za kilka dni szczyt EU i dla May to było być albo nie być. Co takiego UK ugrało? Przecież to tylko 1 tura, została 2 i 3. Poczytaj jakie było stanowisko EU przed 1 turą i poczytaj czego dotyczyła 1 tura negocjacji, a następnie odnieś się do wyniku negocjacji.

Połtusek i junker sie ciesza a uk
@sebaa: Granica otwarta z irl im jest na reke. To nie jest zadne ustepstwo. Prawa emigrantow ktorzy JUZ SĄ tak jak uk chcialo. To tez nie jest zadne ustepstwo. 50mld to i tak koszt 5 lat czlonkowstwa kiedy im dyktowano warunki. Eu chcialo 60 a uk na poczatku 30. Stanelo na 50. Tak jak powiedzialem UK zagralo specjalnie rzucajac z poczatku warunki kompletnie z dupy po to by te co chcieli
@sebaa: Nie wydaje mi sie zeby tutaj byly umowy jak z Norwegia/Szwajacaria, raczej FTA jak z Kanada bedzie. UE ma mase kretynskich pomyslow na przyszlosc, UK jak dotad mogla blokowac wiele z nich na wlasnym terenie ale pewnie by UE probowalo to z czasem usunac te odstepstwa wiec brexit bylby tak czy inaczej. Rachunek za brexit to smieszna rzecz (ile to jest? 5% rocznego pkb rozlozone na lata?, i tak by
Granica otwarta z irl im jest na reke. To nie jest zadne ustepstwo.


@dob3k: Oczywiście ze jest to ustępstwo. Premier May zapowiadała "hard brexit", czyli kompletne odcięcie się od UE. Teraz wygląda na to ze osoby urodzone w Irlandii Pln. będą mogli zachować obywatelstwo UE.

Prawa emigrantow ktorzy JUZ SĄ tak jak uk chcialo.


To samo co wyżej. Jednym z powodów dla których brexit stal sie faktem była własnie sytuacja emigrantów
@prawa_reka_sorosa: co za bzdury xD
Od samego poczatku obywatele EU w UK byli informowani ze IM nic nie grozi i ze chodzi o naplyw nowych typu „uchodzcy” syrii ktorzy robia bagno w europie. To ICH sie tu obawiano i w koncu chcieli uregulowac polityke emigracyjna. Hard brexit to odciecie sie ze smyczy biurokratow EU a nie odciecie stosunkow z panstwami EU.

nie dostanie nic

No negocjator to z Ciebie bylby gowniany
@dob3k: Widzę, że łyknąłeś propagandę jaka leci od lat. Ingland strong, tylko wszystko przez tą niedobrą EU. Możemy się licytować, ale po co, skoro fakty nie trafiają. Stanowisko przed negocjacjami było takie:
-zagwarantowane praw dla obywateli EU w UK.
-zapłacenie przez UK wszystkich swoich zobowiązań
-uregulowanie sprawy granic
To po co były negocjacje, dlaczego May w ostatniej chwili ogłasza sukces, skoro tak był szatański plan UK? Negocjacje o pieniądzach? A jakie
Od samego poczatku obywatele EU w UK byli informowani ze IM nic nie grozi


@dob3k: Nie chodzi mi o to co rzad mówił ze zrobi, a o nastawienie ludzi względem imigrantów z Unii. To jest pierwszy raz kiedy to rzad UK oficjalnie zagwarantował prawa obywateli UK.

http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/brexit-latest-theresa-may-eu-nationals-uk-rights-talks-eu-uk-deadlock-a8015656.html

Hard brexit to odciecie sie ze smyczy biurokratow EU a nie odciecie stosunkow z panstwami EU.


Nie rozumiesz na czym miał polegać hard brexit
Uk ma olbrzymie problemy wewnetrzne (olbrzymi deficyt na rachunku obrotow bierzacych, masakryczna banka na rynku nieruchomosci, zwlaszcza w londynie ale ogolnie caly kraj, zbyt duze oparcie na usugach czy nadchodzace zmiany na rynku pracy - robotyzacja, przeniesienie jeszcze wiekszych stref zycia do internetu(handel itp), kupa do niczego niepotrzebnych ludzi czy zbyt duza imigracja itp) ale dalsze czlonkostwo w UE niczego by tu nie rozwiazalo, te problemy narastaja od lat i nic by
w zasadzie wiec wygrali bo zaplacic i tak by musieli bo pospisali zobowiazania


@reroute: Jak można to nazwać jakimkolwiek zwycięstwem? UE od początku mówiła ze masz na żadne umowy i negocjacje jeżeli UK nie zobowiążę się do platy rachunku. Zwolennicy hard-brexitu od początku zapowiadali ze UK nie powinna zapłacić (http://www.dailymail.co.uk/news/article-4481498/EU-lawyers-say-92billion-Brexit-Bill-t-enforced.html).

a teraz jeszcze dostana rynek


Nie dostana, nic nie zostało jeszcze wynegocjowane w tej sprawie. Na razie wiadomo ze nie
@sebaa: No ktos łyknął propagande ale Junkera ;)
Ponad 8mld rocznie UK placilo za to ze bylo w EU i musialo byc na sznurku EU. 50 baniek to raptem tyle co piec lat czlonkowstwa pomijajac juz to ze takie byly zobowiazania i kazdy p tym dobrze wiedzial. Dlaczego mowili ze nie zaplaca nic? Tak jak pisalem - zeby nie zaplacic wiecej. Natym polega #!$%@? kompletnie abstrakcyjnych warunkow zeby bylo po tym
@prawa_reka_sorosa: nastawienie ludzi? Pliiiz poza jakims minimalnym procentem oszolomow nastawienie ludzi do tych przyjezdnych co juz tu sa sie nie zmienilo.
Pierwszy raz rzad sie oficjalnie zobowiazal do respektowania praw obywateli EU juz dawno temu.
No ja mieszkam w UK od ponad dekady i dokladnie wiem na czym polegal i do czego dąrzyli w bexicie. I podejscie ludzi przed, w trakcie i po glosowanieu tez znam.
Poczytac to Ty bys jednak
@reroute: Prawicowa strona w UK jest zainteresowana tylko jednym - hard brexitem. Kazda inna opcja nie zostanie dobrze przyjęta.

juz widze jak niemcy pozbywaja sie handlu z uk - przeciez tam idzie tona golfow i innej techniki z niemiec ;)


Tia...a rzeczywistość znowu inna:

Christian Odendahl dismissed claims Germany will strive for a good Brexit deal for Britain, because Angela Merkel has her sights set on greater unity in Brussels.

“To
@prawa_reka_sorosa: No pewnie ze nie oficjalnie i nie na papierze. W ogole bylo idiotyzmem odkrywac karty na tak wczesnym etapie inwyskakiwac z czyms takim przed negocjacjami. I to jako pierwsi. Wycofali sie z tego szybko ale juz po herbacie bylo.
Farage to idiota. Jego jedynym celem bylo wyjscie a co pozniej to juz yolo.
Tak czy inaczej jak juz sie mleko wylalo to torysi sie przynajmniej wzieli za temat by jakos
No pewnie ze nie oficjalnie i nie na papierze.


@dob3k: A jak cos nieoficjalne, to można mówić o pewnikach? No nie mozna.

W ogole bylo idiotyzmem odkrywac karty na tak wczesnym etapie inwyskakiwac z czyms takim przed negocjacjami. I to jako pierwsi. Wycofali sie z tego szybko ale juz po herbacie bylo.


Nie za bardzo rozumiem do czego się odnosisz. Czym są te "karty" i dlaczego mieli ich nie pokazywać?

Farage
@dob3k: Eh... To ze Irlandia Pln będzie miała otwarta granice z Irlandia, nie oznacza ze UK będzie miało otwarta granice z UE.

Reszty nawet nie chce mi sie komentowac bo bym sie powtarzal.


Zacznij od doinformowania sie, nie chce mi sie juz tlumaczyc podstawych rzeczy.
Wlasnie to oznacza xD


@dob3k: Porozumienie dotyczy wyłącznie Irlandii Północnej.

Paragraph 48 reads: "In the absence of agreed solutions, as set out in the previous paragraph, the United Kingdom will ensure that no new regulatory barriers develop between Northern Ireland and the rest of the United Kingdom, unless, consistent with the 1998 Agreement, the Northern Ireland Executive and Assembly agree that distinct arrangements are appropriate for Northern Ireland."

The wording means
Ostatni akapit mowi dokadnie to samo co ja.


Akapit

"It is saying that while there is full protection for full trade on the island of Ireland, the British government is also saying they will ensure there are no barriers to trade between Northern Ireland and the rest of the United Kingdom."


Twoje zdanie:

wystarczy ze ma miekka granice z IRL i nie moga narzucic zadnych cel

A teraz jeszcze nieduzym kosztem kupili
@patrol798: Bardziej prawdopodobne sa okolice 1-1.5% ale to rozlozone w czasie na kilka lat.
Nie moga tez tak bardzo podnosic bo to nie oznacza ze ludzie beda wiecej placic tylko to ze zaczna w nich „rzucac kluczami”.
@prawa_reka_sorosa:

full protection for full trade on the island of Ireland. Miekka granica pomiedzy irlandia polnocna i republiką zatrzyma tiry z produktami z/do EU tak bardzo jak granica pomiedzy Niemcami a Francją zatrzymuje uchodzcow z syrii.

Jak widzisz cla bez granicy? Na slowo honoru? Polnocna bedzie wewnatrz brexitu razem z uk a republika z eu po drugiej stronie. A pomiedzy nimi miekka granica najblizej UK jak sie dalo.
@dob3k: Zacytuje moje pytanie, bo nie odpowiedziałeś:

Podkresl zdanie które wskazuje ze UK będzie miało dostęp do wspólnego rynku UE bez ceł.


Nie Irlandia, nie Irlandia Północna - UK. Powyżej podałem tekst porozumienia, znajdź fragment mówiący o tym ze UK będzie mogła handlować z UE bez żadnych cel.

Bo jestem pewien ze ustalenie handlu pomiędzy UK a UE to kolejny etap negocjacji.