Wpis z mikrobloga

Na przedmieściach mojej mieściny (powiat Wejherowski), internet od Interkar to właściwie jedyna słuszna opcja. Mam tu na myśli oczywiście radiówkę, bo o światłowodach to możemy sobie tylko pomarzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) W przeciwieństwie do internetu od dużych sieci komórkowych, net od Interkar działa całkiem przyzwoicie. Zdarzają się oczywiście spadki prędkości uploadu (wiadomo jak to radiówka), albo nieliczne awarie, ale nie są jakoś bardzo uciążliwe. Na plus także
Jeśli infrastruktura światłowodowa została położona prawidłowo, to prędkość internetu powinieneś mieć na poziomie ok. 500 mb/s - to jest standard. Pingi przy światłowodach też nie powinny być wysokie, właściwie to nie będziesz ich zauważał przy takim standardowym korzystaniu z Internetu. Światłowody nie są też zbytnio awaryjne, i stosunkowo łatwo się ewentualne awarie usuwa, ale to już powinieneś sprawdzić opinie o konkretnych dostawcy lokalnym - w tym przypadku Interkar właśnie. Najlepiej osobiśie popytać
@maciej-kalina: Jakby jeszcze pytanie było aktualne to mam internet z interkaru, światłowody - ta najtańsza oferta, nie pamiętam ile dokładnie mb/s jest na umowie. Wszystkie urządzenia domowe są połączone po wifi, a router, który to obsługuje to TP-LINK TL-WR1043ND z wgranym gargoyle. Co do jakości połączenia to nie mam żadnych zarzutów, wszystko jest ok. Do internetu zazwyczaj podłączone są: 2 komputery, konsola i smartfony. W załączniku podsyłam speed test wykonany na
Bnio - @maciej-kalina: Jakby jeszcze pytanie było aktualne to mam internet z interkar...

źródło: comment_1euYnHVd7R4eAPJJVpM1bg9JGWDWBZXN.jpg

Pobierz
Odkąd w telewizji zaczęli trąbić o światłowodach, sama zacząłem się zastanawiać czy nie zamienić swoich drutów (starych skądinąd i lubiących się zrywać średnio raz dziennie) na ten cud techniki. Niby na forach jest full opinii o zaletach światłowodu, ale szczerze mówiąc jakość światłowód od pomarańczy średnio mnie przekonywał, może dlatego, że już się przejechałem na innych ich usługach i żenującym poziomie obsługi. Tyle dobrego, że podczas researchu wpadłam kilka innych dostawców, w
Dzięki za wszystkie wasze opinie. U mnie to wygląda tak - umowę z Interkar na internet światłowodowy, podpisałem już ponad miesiąc temu. W ciągu tego okresu nie zanotowałem żadnych awarii, z tym, że z neta korzystam głównie wieczorami, po 20, więc mogłem coś przeoczyć. Internet trzyma prędkość, sprawdzałem kilka razy, i jak już to tylko nieznaczne odchyły od normy, po kilka mb. Pinki spoko, nawet ich w zasadzie nie zauważam przy grze
@adam-nowakk:

jak dla mnie stosunek ceny do jakości przyzwoity. Wcześniej miałem z orendża to kasowali mnie dyszkę taniej, ale obsługa techniczna fatalna. nie wiem jak w szopenie, bo nie korzystałem, ale jak na razie nie mam zamiaru rezygnować z interkara, bom zadowolony. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Za internet na światłowodach 500 mb/s, płacę w Interkarze 45 cebulionów. Lepszej ceny nie znajdziesz w okolicy Redy na światłowody. Wiem
Dobra już sobie sprawdziłem przez portal SpeedTest. Wychodzi na to, że prędkość internetu w Interkar nie odbiega od tego, co zostało zadeklarowane w umowie. Prawdopodobnie mieli jakąś awarię czy coś, zwykły zbieg okoliczności, że akurat wtedy sprawdzałem. No ale wygląda na to, że już usunęli, i wszystko jest ok. Tak więc powyższy wpis kasuję, coby nie oczerniać bezpodstawnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@maciej-kalina Sprawdziłam wiele opcji, ale na Pomorzu z lokalnych dostawców to właśnie Interkar działał mi najlepiej. Oczywiście zdarzały się przerwy w dostawie neta, ale to raczej wyjątek niż reguła. No i cenowo chyba najlepiej wychodzą.
@kawuel: > Może mi ktoś napisać, czy to jest ten sam dostawca co TVS Kaszebe?

Z tego co się orientuję, to firma ta sama. Tyle tylko, że Interkar odpowiada za dostarczanie internetu drogą radiową, a TVS Kaszebe światłowodami. Oprócz tego Kaszebe oferuje jeszcze chyba jakąś regionalną TV, albo oferowała kiedyś, bo teraz nie wiem jak to z tym jest. Ale ogólnie jeden pies jak to u nas mówią ( ͡°
Na pomorzu nie ma lepszego lokalnego dostawcy niż Interkar. To potwierdzone info. Dwa lata korzystałem z ich usług, i nie przypominam sobie żadnego przypału. A jak wczśniej miałem od konkurencji, to wieszało się co chwilę a o serwis nie mogłem się doprosić. Oczywiście leciałem na światłowodach od Kaszebe, bo te radiówki to różnie chodzą z tego co słyszałem.
Temat stary ale napisze bo mam mieszane uczucia. Jestem uzytkownikiem interkaru na swiatlowodzie i o ile cena/predkosc jest bardzo dobra to obsługa tego dostawcy to jest katastrofa. Nie dość ze u siebie blokują porty (z łaska daja mozliwosc odblokowac 10 portów ale bez zakresów, swoja droga strona wyglada jak z lat 90) to jak jest problem to mam pisac do typa na gadu gadu. Gdybym wrzucił screeny z rozmowy z tym typkiem