Wpis z mikrobloga

Ostatnio dość często mówi się o POLexit i eurosceptycyzmie PiS. Dlatego zachęcam do oddania głosu w ankiecie niżej. Jeżeli ktoś utożsamia się z #neuropa albo #4konserwy może to zaznaczyć oddając głos w dedykowanych pytaniach( ͡° ͜ʖ ͡°) Komentarze też są mile widziane.
#bekazpisu #bekazlewactwa #dobrazmiana #europa #geopolityka

Czy PiS chce wyjścia Polski z UE?

  • Tak (jestem z #4konsewry) 9.6% (12)
  • Nie (jestem z #4konserwy) 15.2% (19)
  • Tak (jestem z #neuropa) 16.8% (21)
  • Nie (jestem z #neuropa) 13.6% (17)
  • Tak 22.4% (28)
  • Nie 22.4% (28)

Oddanych głosów: 125

  • 9
@terion: Tylko co tu jest przyczyną a co skutkiem? PiSu nigdy by nie było u władzy gdyby nie pycha Brukseli i tak zwanych proeuropejskich elit w kraju - ze środowiskiem Wyborczej na czele. Ten paternalistyczny ton, patrzenie z góry buta i arogancja Brukseli jest głównym źródłem poparcia PiS. Taki Verhofstadt czy Schulz coś chlapną to PiS może być spokojny o słupki. Przypomina mi to podejście Busha i amerykanów do Iraku czy
patrzenie z góry buta i arogancja Brukseli


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Co konkretnie masz na myśli?

I jeszcze te podwójne standardy i przepychanie kolanem rozwiązań sprzyjających najsilniejszym bez patrzenia na konsekwencje.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Jakich rozwiązań i komu sprzyjającym?

Przecież podejście Brukseli do krajów europy wschodniej można tylko porównać do jakiegoś prymitywnego chłopa którego, żona opiekuje się dziećmi w domu. One kasę przynosi więc zona ma siedzieć cicho i robić wszystko co pan każe.


Ciągle
@terion:
Trochę zbaczamy z tematu:)
Nasza pozycja w UE jest zdecydowanie gorsza. Pisałem o tym nie raz. Tak samo pisałem, że Waszczykowskiego uważam za najgorszego ministra obok Macierewicza a konkurencję w tym niechlubnym rankingu mają olbrzymią.
PiS to naprawdę nie moja bajka, w życiu na nich głosu nie oddałem i nie przemawia do mnie hasło "wstawania z kolan" Zwłaszcza w ich wykonaniu. Tej błazenady z głosowaniem na Tuska zwyczajnie nie mam