Wpis z mikrobloga

Rozbraja mnie totalna nieporadność wśród młodych ludzi.
Taka sytuacja: stoją sobie na przystanku dwa zagubione #rozowepaski na oko lvl 21 i pytają jak gdzieś dojechać.
W międzyczasie zdążył się zrobić niewielki tłumek, który zaangażował się w pomoc owym niewiastom, które ostatecznie i tak wiedziały lepiej i pojechały w przeciwnym kierunku. Innym razem ktoś pyta mnie o dojazd do jakiejś osiedlowej uliczki, dzierżąc smartfon w drugiej ręce. Nie wspomnę już o tłumach, jakie widzę na dworcach przy kasach, żeby kupić bilet, albo żeby opłacić rachunki na poczcie. Młodzi ludzie, wychowani w erze Internetu, nie rozstający się z telefonem...
Ani to mądre, ani wygodne. Czuję, że się starzeję ¯\_(ツ)_/¯

#gorzkiezale #przemyslenia
  • 10
Innym razem ktoś pyta mnie o dojazd do jakiejś osiedlowej uliczki, dzierżąc smartfon w drugiej ręce.


@skover: Niedawno, będąc w obcym mieście, zapytałam przechodnia, dzierżąc smartfon w ręce, w którą stronę na dworzec. Google Maps mi wariowało i nie mogłam się zorientować, gdzie naprawdę jestem. Taki ze mnie nieporadny młody człowiek.
@skover: ja też że zdziwieniem obserwuję ludzi w kolejce po bilety na pociąg, ze smartfonami w dłoni.
bilet na SKM kupiony przez telefon kosztuje dokładnie tyle samo...