Wpis z mikrobloga

Pierwsza (a pewnie nie ostatnia:)) budowa wyścigowego quadcoptera. Bilans strat: jedno upalone ESC. Jeszcze nie oblatany - ostatnie szlify ustawiania kontrolera lotu, osd i itp. Jakby kogoś interesowało mogę na dniach zrobić zestawienie ile wyniosła mnie ta budowa i co siedzi na pokładzie. Nie będę ukrywał dosyć budżetówka, ale spowodowane było to faktem, że zgubiłem swojego wizarda x220 i musiałem coś polutować.

#drony #rc #fpv #quadcopter
vertoo - Pierwsza (a pewnie nie ostatnia:)) budowa wyścigowego quadcoptera. Bilans st...

źródło: comment_MUaxdl7sa06bNVdlOHwZaBvA1WIlZgKz.jpg

Pobierz
  • 13
miruny, macie jakiś pomysł na miejsca, gdzie nowicjusz móglby sobie poćwiczyć, w mieszkaniu to zaraz coś rozoram śmigłami, na dworze mokro raczej ostatnio...
@aviation_maniac: @Kussy: @Norwag93: @adas_miauczynski: @mlodymedyk:

Jak wspominałem drons budowany jako zamiennik zgubionego Wizarda. Wizard przeleżał w trawie 3 tyg (deszcz, śnieg i inne czynniki), po czym został znaleziony i o dziwo działa!!!! PDB do wymiany, silniki pewnie też, ale reszta jest ok .. Pomimo tego, w między czasie większość komponentów została już zamówiona więc pasowało brnąć dalej w tą budowę :) Po doświadczeniach z Wizardem wiedziałem, że
@vertoo: Ja zaczynam dopiero budować swojego, ale kilka elementów mamy widzę wspólne. Jak ulotnisz swojego to napisz kilka słów o silnikach. Wybrałem te same i chcę mieć więcej opinii niż moje własne odczucia. Ramę też mam taką, ale tutaj chyba nie ma co pisać.
Jakie masz gogle?
@vertoo:
Odbiornik możesz wsadzić taki FS-A8S lub X6B. Ten pierwszy jest dużo mnieszy ale nie ma telemetrii ten drugi za to jest z zgodny z rozstawem 30.5 takze można go stakować.
Problem tego drugiego jest taki, że trzeba dziury powiekszać bo chyba jest na sruby m2, a standardowo mamy m3.
Oba, oczywiście, obsługują IBUS`a.