Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja w Krakowie, wczorajszy wieczór. Miejsce: Castorama na Bronowicach, na miejscu dla niepełnosprawnych stoi sobie Toyota Yaris, brak plakietki z oznaczeniem niepełnosprawności, przy samochodzie kobieta która nie wygląda wcale na niepełnosprawną. Pytam grzecznie, czy wie że stoi na miejscu dla niepełnosprawnych, w odpowiedzi słyszę "a co, wystawi mi pan mandat?". Wywiązał się dialog, im dalej brnąłem, tym bardziej obnażałem pustkę intelektualną rozmówczyni. Usłyszałem m.in. że ona jest z Krakowa, a ja pewnie z Rzeszowa albo innej wiochy (cytat).

Na co dzień pewnie zwróciłbym uwagę i zapomniałbym, ale mam chęć zrobić babiszonowi reklamę - pytanie czy takie zdjęcie na którym nie widać twarzy kierowcy, warto w ogóle wysyłać na Policję z prośbą o ukaranie mandatem?

Na szybie dostrzegłem też naklejkę z tarczą i literami UR - trochę jakby Uniwersytet Roliczny, ale nie było to oficjalne logo - jeżeli okazałoby się że to pracownik UR to byłby już jakiś trop.

Na zdjęciu rzeczona Toyota KR37221, po prawej słabo widoczna kierująca.

#krakow #polskiedrogi #policja #przepisy #samochody #stopcham
Pobierz lhotse89 - Taka sytuacja w Krakowie, wczorajszy wieczór. Miejsce: Castorama na Bronow...
źródło: comment_OSXt001FsvwSNRkf33TzmuepC5AjWBah.jpg
  • 20
@dzyndzla: m.in. dlatego też pytam tutaj o Wasze opinie, bo sam jestem ciekaw czy jest taka szansa. Najpewniej wieczorem napiszę maila z tym pytaniem do Policji - zobaczymy co odpowiedzą
@reddin: no i zastanawia mnie jak to wygląda w sumie dalej?
no bo np. ja za cholerę nie przyjmę mandatu z nagrania albo zdjęcia wysłanego na policję.. sąd i ten co zgłasza musi się pojawić?
no i zastanawia mnie jak to wygląda w sumie dalej?

no bo np. ja za cholerę nie przyjmę mandatu z nagrania albo zdjęcia wysłanego na policję.. sąd i ten co zgłasza musi się pojawić?


@bartez_94: Jak się nie przyznasz, to sprawia trafia do sądu.
@Jakis_ja: dla mnie istotna jest kwestia pojawiania się zgłaszającego na jakieś dodatkowe zeznania i uprzykrzenie mu życia, będą go co chwilę po coś wzywać i wypytywać, dowiem się jak się nazywa? xD
bo ostatecznie to ja wiem co zrobiłem i mogę być ukarany...
zastanawia mnie to w razie wystąpienia jakiejś takiej sytuacji bo powodów to mogą mieć wiele, a kamerek coraz więcej xD
@lhotse89: Zaczne tak - miejsce dla osoby niepełnosprawnej musi mieć podłoże koloru niebieskiego. Dalej już nie trzeba brnąć bo to miejsce ze zdjęcia nie jest formalnie miejscem dla inwalidy.
@lhotse89: nudzi Ci się? Przecież widać, że są wolne miejsca dla niepełnosprawnych (swoją drogą pod takimi marketami jest ich za dużo...) a ta pani nie oddaliła się od auta i w razie gdyby jakiś niepełnosprawny chciał zaparkować to pewnie by odjechała ustępując mu miejsca. Co innego gdyby zaparkowała i poszła robić zakupy. A tak pewnie jedynie czekała żeby odebrać kogoś kto za chwilę wyjdzie z zakupami.
@goferek: ale równie dobrze ta pani mogła spokojnie powiedzieć, że tylko chwilkę będzie stała, bo czeka na kogoś itp., a nie od razu po chamsku. aczkolwiek nie wiadomo też do końca jakim tonem przemawiał op
@goferek: Kto powiedział że się nie oddaliła? Oczywiście podczas rozmowy i wykonania zdjęcia była tam obecna, inaczej nie byłoby tej historii. Zawsze gdy mam okazję zwracam na takie parkowanie uwagę kierowcom, zawsze robię to grzecznie. Tutaj jednak chamstwo i ignorancja tej kobiety były dla mnie tak przerażające że zdecydowałem się zaangażować bardziej.