Wpis z mikrobloga

Chce kupić dziecku lat 7 grę planszową, myślałem nad monopoly bo innych #grybezpradu nie znam.
Wersję klasyczną, nie te badziewia tematyczne.
Chyba, że macie jakąś inną do polecenia to może dwie kupię, bo w monopoly sam chciałbym zagrać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 10
@cmov: Pamiętaj, że Dobble jest też w wersji dla dzieci albo np. Star Wars, jeśli młody jest "na czasie z trendami". Całkiem spoko może być Ego Family, grałem w podstawowe Ego i to taka rodzinna gierka towarzyska, gdzie obstawiasz rzeczy w stylu "który z członków rodziny najbardziej lubi pizzę". W wersji normalnej Ego byłoby to bardziej pytanie w stylu "który z siedzących przy stole mógłby zdradzić partnera", więc dla dziecka raczej
@Ben_Dover
W dobble nie wiem, czy będzie miał kto z nią w to grać, a w szkole pewnie rozgrabią - nie wiem.

To ego family zaś wygląda ciekawiej, ale gra towarzyska dla kilku osób.
Akurat kupuje dla dziewczynki, ma fazę na My Little pony, gwiezdne wojny(znalazłem w tym motywie monopoly, ale wygląda słabo), sponge Bob.
Ja rzadko u niej jestem, a matka nie ma chęci się z nią bawić, więc może wezmę
@cmov: Spoko, Monopoly kiedyś miało też jakieś bardziej dziecięce wersje. Dziecięca planszowa jest do chrzanu, bo chodzi o to samo, tylko jest bardziej zdałniona i przez to jeszcze szybciej się nudzi. Ale chrześnica lvl 8 miała kiedyś taką wersję dla dzieci, gdzie się fizycznie ustawiało jakiś hotel do góry, plastikowy. Całkiem się zagrywała. Dla młodzieży młodszej spoko też mogą być zręcznościówki. Bardzo polecam Jungle Speed - wykłada się po kolei podobne,