Wpis z mikrobloga

Co myślicie o takim #watchboners ? Widział może ktoś na żywo? Byłem w kilku sklepach ale są tylko oczojebne zielone Certiny rajdowe, takich eleganckich nie ma.

Podoba mi się wielowymiarowość tarczy i choruję na moon phase. Tutaj jest ETA (btw, ktoś wie co oznacza precidrive i powerdrive? Precidrive z tego co zrozumiałem to konstrukcja kwarcu i układu scalonego w jednej obudowie co minimalizuje wpływ temperatury i wilgotności na dokładność chodu)

#zegarki #zegarkiboners
Pobierz
źródło: comment_wVzyYTonQ1QmbaeljFbAtdK4K8x27iGy.jpg
  • 12
@Mithrindil choruję na niego już jakiś czas, widziałem na żywo i prezentuje się tak samo rewelacyjnie jak na zdjęciu :-) u mnie na wsi mieli go w salonie jubilerskim, bodajże w.kruk, był też z czarną i brązową tarczą ale imho ten ze zdjęcia wypada najlepiej. Na jomashop stoi po 470$, chyba sobie sprezentuję w przyszłym roku ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Mithrindil: W Precidrive chodzi o to, że co godzinę wskazówki są kalibrowane i to jest widoczne na tarczy. Np. zauważysz o równej godzinie wachnięcie w tył lub w przód sekundnika i minutnika. Dodatkowo sekundnik wykonuje pełny obrót wokół tarczy o pełnej godzinie i na tej podstawie mechanizm ustala o ile ma się cofnąć/przesunąć.
@Mithrindil: W zasadzie to jest jedno i to samo. Tzn. Precidrive to jest to co opisałem, a związane jest to z Powerdrive czyli bardzo płynną pracą wskazówek. To po prostu kwarc na sterydach - w niczym nie przypomina zwykłego kwarcoka. Jest dokładniejszy niż zwykły kwarc no i dzięki tym automatyzmom ma coś z mechanika. Miałem okazję nosić go przez kilka dni. Świetna jakość, precyzja wykonania. Doznania bardzo fajne. W zasadzie przypomniałeś