Wpis z mikrobloga

#!$%@? zachodniego społeczeństwa odcinek 2137. Piłkarz Antoine Griezmann w godzinę po opublikowaniu tego zdjęcia na tłiterze usunął je i wystosował oficjalne przeprosiny po tym jak został zwyzywany od rasistów. Jak można być #!$%@? tak wrażliwym, że głupi kostium na imprezę od razu kojarzy Ci się z rasizmem i ciemiężeniem murzynów xD
#mecz #pilkanozna #4konserwy #neuropa
Pobierz kubulek - #!$%@? zachodniego społeczeństwa odcinek 2137. Piłkarz Antoine Griezmann w ...
źródło: comment_0GZPOgzuKelatWM4lneZl3dOTAOTxtRx.jpg
  • 17
@kubulek: no właśnie nie. To jest ta słynna różnica kulturowa. U nas to się nie kojarzy z rasizmem, bo nie ma podstaw, ale w USA i pewnie jeszcze kilku innych krajach to już jest obraźliwe. Blackface tak zwane. Nie żebym był mądry jakoś specjalnie w tej kwestii, bo też o tym się o tym dzisiaj dowiedziałem, ale po prostu tutaj punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie jest to żaden nowy
@kubulek: ja wiem, ja! To się nazywa ten, cultural appropriation, czyli... rasizm przez czerpanie z dóbr kultury afrykańskiej. Było kilka filmików na ten temat, gdzie bogowie myśli równościowej tłumaczyli co wchodzi w ramy "zawłaszczenia kulturowego" - bo to chyba dobre tłumaczenie zjawiska:
- noszenie dredów, afro
- granie w kosza
- rapowanie
- jedzenie arbuzów/kurczaków
- strzelanie do czarnych... oh wait
- reggae
Jeśli masz coś z tym wspólnego, to znaczy
Gdzie tu rasizm? Stwierdzenie faktu że czarni dominują w NBA? Jak się opale na wakacjach to znaczy że cisnę bekę z Latynosów bo mam ciemniejsza skórę? xD
no właśnie nie. To jest ta słynna różnica kulturowa. U nas to się nie kojarzy z rasizmem, bo nie ma podstaw, ale w USA i pewnie jeszcze kilku innych krajach to już jest obraźliwe. Blackface tak zwane. Nie żebym był mądry jakoś specjalnie w tej kwestii,

@arko123:
Klauni sa zazwyczaj biali, a tez wyśmiewaja fizyczność w tym przypadku białych :)
Generalnie rasizmem jest to, że nie można się z tego śmiać,