Wpis z mikrobloga

Playlista z rankingiem moich ulubionych kawałków w polskim rapie 2017 z wczorajszej #poraporapowac w #rwmfm wrzucona poniżej.
A jeśli ktoś chciałby sobie odsłuchać nagranie, co tam przy okazji o tych trackach powiedziałem, to można je znaleźć tutaj: o tutaj właśnie

Yo!

[20:32] OER - FATCAP ft Ero x Somp x Dj Paulo
[20:39] Young Igi - Kush feat. Pikers (prod. TEF)
[20:42] Almost Famous - AF8 ft. DJ Eprom
[20:49] Otsochodzi - Nowy Kolor feat. Taco Hemingway
[20:52] Popkiller Mlode Wilki - Dla nas (prod. Smolasty)
[21:00] Kaz Balagane - All Day Everyday (Prod.Kesz)
[21:04] Avi x Louis Villain - Ora Et Labora
[21:09] Be vis - zapach (prod. bozecki)
[21:12] Jan - rapowanie x Szpaku - Niech To Uslysza (prod. NCNY)
[21:19] Szesnasty ft. Bialas, Krzysztof Krawczyk - Chcialem by (prod. HVZX)
[21:22] PRO8L3M - Makijaz
[21:28] Taco Hemingway - Chodz (prod. Zeppy Zep)
[21:32] BonSoul - Taka Karma (ft. DJ Eprom)
[21:37] Adi Nowak x barvinsky - Mortimer ft.Dianka
[21:43] Koldi Jaco Kolins [Brav iRagazzi] - Pare Browarkow
[21:48] Lagu ft. Ula Kondraciuk - Niedogaszone pety (prod. Tellingbeatzz)
[21:55] Quebonafide ft. ReTo - Half dead (prod. High Tower)
[22:02] Dwa Slawy - Mogloby sie wydawac
[22:03] Dwa Slawy - Catering
[22:13] Quebonafide - Zorza (prod. Jorge Mendez)

#rap #muzyka #polskirap
  • 6
@Kordian_ziom: Pro8l3m, Quebo, Białas, Almost Famous szanuję, bo są nieradiowi, trudniejsi w odbiorze, bardziej zmuszają do myślenia.
Część reszty lubię, ale beznamiętnie. Nie odciskają na mnie aż takiego piętna, czyli równie dobrze mogłoby ich muzyki nie być. Bronią się warsztatem, ale nie mają charyzmy.
A pozostałej części nie znam :P

Kolejna rzecz jest taka, że zgłębiam tony muzyki w innych gatunkach, bo rap stał się tak mainstreamowy, że powoli nim rzygam.
@Kordian_ziom: Stał się lepszy technicznie, brzmieniowo. Producenci mocno poszli do przodu.
A zarazem przy wyskakiwaniu social-mediowym MC stał się elementem popkultury jak hamburgery McDonalda. Żremy go coraz więcej, zapominając o poprzednich płytach, nie patrząc że obecne treściowo są wtórne i o tym samym. Hurtowo w jednym nurcie. Mdli mnie.
Chyba mamy inny gust bo ja bym wrzucił Kękę(o ile to 2017), W.e.n.a, no i SARIUS.
Weny już nie szanuję, Kękę chyba 2k16, Basement disco znalazło się tuż za topem. Sariusa powinienem tu rzucić, ale nie umiem go słuchać, więc nie wszedł :/