Wpis z mikrobloga

@sxill: W jakim sensie do nowych? Jaka ustawa określa co jest nową rzeczą? Mogę udowodnić, że kupiłem laptopa bez systemu. Ostatni system jaki miałem, to windows na licencji studenckiej i teraz bym chciał pozyskać legalny system windowsa. Czy jak dołoże RAMu do laptopa, to nagle będzie to nowe urządzenie?
@KorelacjaProkrastynacji: Inaczej mówiąc licencje OEM są licencjami przypisanymi do danych podzespołów, więc jeżeli twój komputer nie jest tym do którego przypisano klucz OEM, łamiesz licencję. Jak chcesz legalny serial to kup wersję BOX. Jest to większy wydatek, ale taką wersję możesz instalować na czym chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@supra107: To zastanawia mnie czemu np. taki pcdirect sprzedaje poprzez sieć klucze OEM, których liczba sztuk jest ograniczona? W teorii, musiałbym znaleźć klucz OEM dla komputera z moimi podzespołami? Wadą liccencji BOX jest to że oferują możliwość instalacji nawet na kilku urządzeniach, a mi wystarczy licencja tylko na jeden komputer. Nie wiem czy takiego boxa dostanę.
@KorelacjaProkrastynacji: Hmm, nie wiem czy to nie jest tak że jak kupujesz legitny, świeży klucz OEM do Windy, to po rejestracji zbiera informacje o twoich podzespołach i do nich właśnie przypisuje klucz, ale nie jestem pewien. Ale te wszystkie tanie klucze OEM na Alledrogo to używki które się do niczego nie nadają, także ten ( ͡° ͜ʖ ͡°)