Wpis z mikrobloga

Mirki spece od #budujzwykopem #budownictwo czy ktoś z Was ostatnio uzyskiwał pozwolenie na użytkowanie domu? Czy ktoś mógłby podpowiedzieć ile kosztuje zebranie dokumentów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowę?
A może dysponujecie jakąś listą potrzebnych dokumentów z szacunkowymi kwotami jakie są potrzebne żeby je uzyskać?
Z góry dziękuję za pomoc:)
  • 10
@Mari_anna -opinia kominiarska -szczelność instalacji gazowej -dokumenty odbioru instalacji elektrycznej z pomiarami -mapka z inwentaryzacji dzialki - umowy z dostawcami wody, kanalizacji, gazu,prądu Najdroższa mapka ok 1k pln opinie ok 200-300pln
Jedź do pinb tam Ci powiedzą jakie dokumenty należy dostarczyć
@Mari_anna zapomniałem o:
-dziennik budowy
-oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu budowy
-oświadczenie o uporządkowaniu placu budowy
I nie wiem czy nie było jeszcze oświadczenia własności nieruchomości. Przygotowanie do odbioru to ok miesiąca
@Mari_anna: wiadomo, że wiąże
nikt za darmo ci "kwitów" nie da
kominiarza załatwisz za 1-2 stówki, pomiary z reguły są wliczone w cenę położenia instalacji
kierownik weźmie tyle na ile sie umówiliście,
geodeta to pewnie zależy od regionu mnie skasował jak dobrze pamiętam na jakieś 700 zł
@Mari_anna: jeszcze jest oświadczenie inwestora o zakończeniu budowy (tam była mowa o uporządkowaniu placu budowy itp), jeśli masz szambo to atest szamba i oświadczenie o przeprowadzeniu testów szczelności. Jeśli chodzi o mapkę inwentaryzacji to dowiedz się, czy nie musi być "oklauzulowana" - bo na to się czeka. Ja mapkę robiłem wcześniej, a na klauzulę czekałem ponad rok (były jakieś nieprawidłowości, ale mi się nie spieszyło), ale z reguły jest szybciej.
Pomiary