Wpis z mikrobloga

Facet (jeszcze przed Świetami) napisał na ttwitterze, ze w Warszawie trzeba urządzić Majdan i on przyniesie koktaile. Został zatrzymany (mieszka gdzieś pod Żarami) i ma zarzuty o nawoływanie do usunięcia siłą konstytucyjnego organu. Gdzie ci wszyscy "wolnościowcy" od siedmiu boleści i wylewajace łzy nad strasznym losem "antykomora" media? Ano, nigdzie.

I taka uwaga. To zwykły człowiek, bezrobotny, z problemami. Nie związany z żadną organizacją opozycyjną. Nie wiedział, gdzie się ma zwrócić. Pomoc prawna ORP i stowarzyszenie prawników Wolny Balkon długo go szukały na podstawie doniesień prasowych (prasa odmówiła ujawnienia personaliów). Ja wiem, że wykop dość potulny i mało opozycyjny, ale gdyby komuś albo komuś znajomemu się coś podobnego przydarzyło, te kontakty: https://obywatelerp.org/obypomoc/ są naprawdę, nie na niby. Telefon tylko w razie nagłych wypadków, ale maila zawsze ktoś odbierze i w razie zweryfikowanej potrzeby załatwi pomoc prawną pro bono.

Z satysfakcją mogę poinformować, że po zasmucającym zachowaniu tzw. czwartej władzy (Gazeta Lubuska, Moja Gazeta z Żar i Gazeta Regionalna z Żar), która okazała się w rzeczywistości biuletynem policyjnym, UDAŁO SIĘ, pomimo trzymania w głębokiej tajemnicy danych osobowych, odnaleźć człowieka, któremu za krytyczny wobec obecnej władzy wpis umieszczony na twitterze policja w trybie rekordowym urządziła pokaz siły skrytykowanej władzy. Człowiekiem tym jest Krzysztof, zamieszkały obecnie w jednej z miejscowości Powiatu Żarskiego.

Policja zastosowała wobec bezrobotnego i obarczonego wieloma trudnościami społecznymi i bytowymi człowieka, opcję „atomową”. Krzystof został zatrzymany. Funkcjonariusz policji dokonał przeszukania osobistego i miejsca zamieszkania oraz zatrzymał jego telefon. Za przyczynę tej błyskawicznej i łamiącej wolność człowieka, policja przyjęła a priori to, że jednym wpisem w internecie człowiek ten: „publicznie nawoływał do popełnienia występku mającego na celu USUNIĘCIE PRZEMOCĄ KONSTYTUCYJNEGO ORGANU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ” (!!!) W dodatku nie wiedzieć czemu „Zachodzi obawa ukrywania się”… mimo, że od początku podejrzany nie krył się ani przez chwilę… Prokuratura Rejonowa w Żarach w pełni potwierdziła „obawy” Policji o konstytucyjny organ władzy RP i swoimi postanowieniami wydanymi już po zastosowaniu sankcji, zatwierdziła je bez chwili zastanowienia i refleksji. Na dziś (29 grudnia 2017 r.), w trybie kilkunastogodzinnym Prokurator wezwał Krzysztofa do stawienia się w Żarach na 10:00.

Stowarzyszenie „Wolny Balkon”, natychmiast po otrzymaniu informacji o zatrzymaniu nn internauty, podjęło intensywne działania w celu odnalezienia tej osoby. W działaniach tych wsparli nas Obywatele RP. Jak widzicie, działania zakończyły się sukcesem. Krzysztof upoważnił do swojej obrony radcę prawnego - członka i szefa naszego Stowarzyszenia, który natychmiast podjął odpowiednie czynności prawne…


#polityka #represje #obywatelerp #pomocprawna
  • 11
@Andreth: pozwolę sobie zauważyć, że sprawa antykomora jest całkowicie innej rangi. Tam gość miał problemy, za antyrządowe poglądy i śmiechy z prezydenta. Tutaj gość ma problemy za poglądy antyrządowe i zaoferowanie pojawienia się z koktajlami.
Tam gość miał problemy, za antyrządowe poglądy i śmiechy z prezydenta.


@wojniz: Te "śmiechy" o ile mnie pamieć nie myli polegały na wirtualnym zabójstwie prezydenta. Dokładnie taka sama ranga. A wpisów typu "trzeba podłożyć bombę na Wiejskiej i #!$%@?ć ten cały burdel" na samym wykopie czytałam co najmniej dziesiątki.
@Andreth: i powinni nas wszystkich zamknąć. Oczywiście, że głupotę #!$%@?ą z gościem. Jednak sam sobie jest winien. Pewnych rzeczy się nie pisze w internecie. Najlepszy przykład, co ostatnio wykopek robotę stracił na lotnisku... też żartował.
@Andreth: gościa od antykomor ścigali za znieważenie. Tutaj za nawoływanie do usunięcia....
Skoro zamykają za nawoływanie do nienawiści itp. to i za to niestety.

W Polsce nie ma wolności słowa:/
i powinni nas wszystkich zamknąć.


@wojniz: "Was", czyli kogo?

Oczywiście, że głupotę #!$%@?ą z gościem. Jednak sam sobie jest winien.


Albo, albo. Takich "winnych" są tysiace. Policja i prokuratura sobie wybrały akurat tego, zapewne na zasadzie, że najłatwiej upolować najsłabszego.
@Andreth: nas czyli użytkowników wykopu( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiem, że takich winnych są tysiące. I co z tym zrobić możemy? Tylko nagłaśniać i wyśmiewać głupotę organów ścigania. Czy to za poprzedniej władzy czy obecnej. Może ktoś pójdzie kiedyś po rozum do głowy i zmieni głupie prawo. Bo na zdrowy rozsądek, to ja w tym kraju już nie liczę.
@wojniz:

nas czyli użytkowników wykopu( ͡° ͜ʖ ͡°)


Sorry, literki mi skaczą.

I co z tym zrobić możemy? Tylko nagłaśniać i wyśmiewać głupotę organów ścigania.


No i pilnować, by ludzie nie zostawali sami. A z tym nagłaśnianiem nie jest najlepiej. Musimy popracować.

Czy to za poprzedniej władzy czy obecnej.


Za poprzedniej władzy można było liczyć, że idiotów (wiadomo, w policji zawsze się znajdą nadgorliwi) pogoni sąd. Za