Wpis z mikrobloga

Kontunuujemy temat kompa za ok 2500zł.

Po kilku poradach złożyłem coś takiego.

Moje wątpliwości:
- czy SSD jest ok? Pojemność tak, chodzi mi o markę i jakość.
- czy płyta główna da radę w dwóch potencjalnych wariantach: i3 8100 + 1050TI lub i3 8100 + 1060 3GB
- czy zasilacz da radę przy opcji z 1060 3GB
- co jest ogólnie źle z tym zestawem?

#sprzetkomputerowy #cokupic #pcmasterrace #komputery #pc
Pobierz Gari90 - Kontunuujemy temat kompa za ok 2500zł.

Po kilku poradach złożyłem coś tak...
źródło: comment_HfSeujUhwQkrWraYBbdYRAtVbVgfnnBF.jpg
  • 11
- co jest ogólnie źle z tym zestawem?


@Gari90: Na tej płycie nie odpalisz procesorów Intela 8-mej generacji.
Wymagają chipsetu Z370, najtańsza płyta z nim na pokładzie kosztuje 500 PLN.
Podobno na początku przyszłego roku mają wyjść chipsety konkurencji obsługujące procki z serii Coffe Lake.
@J__D:

broń boże 1060 3gb, jest kompletnie nieopłacalna, w tych czasach 3gb vramu to mało. albo 1050ti 4gb albo używka >1060 6gb.


Ale #!$%@?. Dopłata do 1060 3GB względem 1050Ti jest śmieszna a dostajesz o połowę szybszą kartę. Ilość gier, które będą się dusiły na 3GB mogę policzyć na palcach jednej ręki (głównie te pod Vulkana), a i tak wystarczy zjechać z ustawieniami i będzie 50%+ szybciej niż 1050Ti. Na papierze
@Gari90: Ten i3 8100 jest porównywalny z i5 7500. Więc tak... Nie ma sensu pod ten procek brać płyty Z370, gdyż jest to płyta procesorów z literką K (OC). Natomiast warto ją wziąć jeśli w niedługim czasie wskoczysz z procesorem i3 8350K!
Modele budżetowe czyli B360 to kwestia kilku tygodni i tu spodziewałbym się znacznie niższej ceny niż płyty na chipsecie Z370.
Z kolei do posadzenia i5 7500 (koszt 800 zł)
@Amasugiru: @dr_gorasul: Ok, więc tak - jeśli chodzi o czekanie. Wiem, że "lada moment" mają być nowe, tańsze płyty pod 1151, wiem też, że to jest "styczeń lub po prostu pierwszy kwartał 2018". Nie chcę tyle czekać, powiem szczerze, bo płyty mogą wyjść za 2 tygodnie, albo za 1,5 miesiąca. Poza tym biorąc Z370 mam chyba niezłą bazę pod potencjalną wymianę i3 8100 na jakieś i5 albo nawet i7 w
Pobierz Gari90 - @Amasugiru: @dr_gorasul: Ok, więc tak - jeśli chodzi o czekanie. Wiem, że "l...
źródło: comment_a2yroooaN2OShyfokFC7Xoer67MzrqpL.jpg
@Gari90: Jeśli zamierzasz zrobić przesiadkę na lepszy procesor z rodziny coffee lake to jak najbardziej brać płytę z370. Skoro mowa o grach co wymieniłeś to 1050ti spokojnie wystarczy, a przy tym procku też da rady z bardziej wymagającymi tytułami. Co do zmian to ewentualnie możesz wziąć jeszcze szybsze pamięci ram.
@Gari90: Jeśli 3 lata gwarancji Ci pasują to IRDM będzie ok (5 lat w przypadku SP920). Jeśli ma być grane to zapis naprawdę nie robi wielkiej różnicy, liczy się odczyt.

A tak to można już składać, zestaw jest ok.