Wpis z mikrobloga

Piasecki rano nieźle przeczołgał Czarneckiego :)

Konrad Piasecki: To skoro opluwanie za granicą niedopuszczalne i skoro dość tego, to posłuchajmy. Ryszard Czarnecki, jakby pan mógł włożyć słuchawki, Ryszard Czarnecki, Bruksela rok 2014, posłuchajmy, co mówił wtedy właśnie pan:

„Bardzo ważny, kolejny instrument międzynarodowej presji na władze w Polsce. Tylko międzynarodowa presja może powstrzymać władze w Polsce przed pójściem drogą Łukaszenki, czy Putina” . Czy droga Łukaszenki i Putina dla Polski, międzynarodowa presja, pan przeprowadza wysłuchanie publiczne na temat wyborów, wtedy samorządowych w Polsce, żąda tej międzynarodowej presji dla Polski, robi pan właściwie dokładnie to samo, co dzisiaj robią europarlamentarzyści PO.

Ryszard Czarnecki: Absolutnie nie. Nie zgadzam się z panem. 20 proc. głosów nieważnych, rekord w historii Unii Europejskiej w ciągu 60. lat jej istnienia, to wymagało zainteresowania Parlamentu Europejskiego.

Łamanie Konstytucji też może wymagać…

Nie, proszę pana.

Też może wymagać zainteresowania Parlamentu Europejskiego.

Konstytucji nie łamiemy. Przestrzegamy prawa. Doszliśmy do…

Ale wie pan, że w tej sprawie zdania są różne.

Doszliśmy do władzy w wyniku demokratycznych wyborów, szkoda, że wyników tych wyborów demokratycznych się nie szanuje. Możemy mieć różne interpretacje, ale uwaga, tutaj pan wpadł w pułapkę, którą pan usiłował na mnie zastawić, 20 proc. głosów nieważnych w wyborach samorządowych to jest konkret. To nie jest kwestia interpretacji takiej, czy innej.

Panie przewodniczący, ale możemy mówić o tym, że to jest konkret, ale możemy też mówić o tym i tak jak powtarzacie to dzisiaj, że polskie sprawy należy załatwiać w Polsce, wynoszenie ich na zewnątrz to zdrada, mówienie tego na forum Parlamentu Europejskiego, to targowica, wy to dzisiaj powtarzacie od dwóch lat.

Ale proszę pana, ale nie, nie, ale proszę pana ja już tutaj mówiłem, myślę także w tym studio, że jest rzeczą normalną, że o sprawach wewnętrznych kraju się dyskutuje w Parlamencie Europejskim. Natomiast pytanie, czy nie jest przekroczeniem granic, przez panią von Thun und Hohenstein to, że występuje w niemieckiej propagandówce, która czyni z Polski dyktaturę, która przedstawia Polskę jako kraj więźniów politycznych, no to jest przekroczenie rubikonów, przekroczenie wszelkich, czy Rubikonu, jak mówi Ryszard Petru, to jest przekroczenie wszelkich granic. I w moim przekonaniu trzeba bardzo ostro piętnować tego typu zachowania polityków, którzy Polskę reprezentują w UE, a tak naprawdę zdaje się, że uważają, że Unię reprezentują w Polsce i trzeba tych Polaków wychowywać.

Dziwne, że trzy, cztery lata temu pan uważał, że właśnie UE jest najlepszym miejscem, najlepszym forum do tego żeby wywierać presję na polskie władze, dzisiaj, kiedy pan jest elementem polskich władz uważa pan, że to jest najgorsze miejsce, zdrada i targowica.

Wyjaśnić sprawę, ale nie, pan usiłuje powiedzieć, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Tak, tak właśnie usiłuję powiedzieć i tak właśnie mówię.

Jest pan absolutnie, to akurat pudło, ponieważ to jest zupełnie inna sytuacja. Jeżeli PKW miesiącami nie była w stanie wyjaśnić dlaczego jedna piąta głosów, nie w jakimś, przy całym szacunku, afrykańskim państwie, ale w środku Europy…

To trzeba było to załatwiać w Polsce, panie przewodniczący, tak jak mówicie dzisiaj, załatwiajmy własne sprawy w Polsce. Pan tutaj załatwiał własne, polskie sprawy w Parlamencie Europejskim.

Proszę pana, ale niech pan nie zarzuca mi jakiejś hipokryzji, bo to jest kolejny strzał Panu Bogu w okno. Ja uważam, że można mówić o różnych rzeczach na forum europejskim, tylko nie wolno przekraczać pewnych granic. Czynienie z Polski dyktatury, występowanie w niemieckich propagandówkach jest czymś skandalicznym i haniebnym.

Pan też czynił z Polski dyktaturę, pan też mówił o dyktaturze Łukaszenki i Putina.

Nie, nie.

Przed chwilą to słyszeliśmy. I miliony naszych słuchaczy to słyszało.

Proszę pana, jeżeli pan uważa, że przestrzeganie przed sytuacją, w których wybory są fałszowane, to jest czynienie dyktatury, no nie, właśnie, że nie. Myślę, że akurat ratowaliśmy przed osunięciem się w dyktaturę, jednak tyle głosów nieważnych, przyzna pan, jeżeli to kogoś nie niepokoi, to jest pytanie, czy ta osoba, której nie niepokoi fakt, że 20 proc. głosów jest nieważnych, co piąty wyborca oddał głos nieważny w wyborach, takie cuda się nie zdarzają, czy taka osoba rzeczywiście jest demokratą.

http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/Gosc-Radia-ZET/Czarnecki-Von-Thun-und-Hohenstein-jest-narratorem-w-niemieckiej-propagandowce-ktora-czyni-z-PL-dyktature
#polityka #bekazpisu #neuropa #4konserwy
  • 33
@kanapeczka_z_kanapa: Czemu? Nie rozumiem skąd takie tabu w kwestii wysmiewania dzieci z zespołem downa. Ja czasami jak mam zły humor to wchodze do kliniki na oddział z "Maćkami" i robie do nich przez szybe glupie miny sugerując mową ciała, ze rozbijam ją glową
Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości, że pis lepszy od po albo odwrotnie? Wszyscy tak samo obłudni, jedynym celem jest zdobycie i utrzymanie władzy. A ślepy naród łyka cały syf jaki pokazuja w pseudo serwisach informacyjnych.