Wpis z mikrobloga

#lfc #premierleague
FA prawdopodobnie rozpocznie dochodzenie w sprawie, rzekomego "rasistowskiego ataku" Firmino na Holgate'a (chodzi o akcję, po której Holgate powinien wyleciec z boiska) we wczorajszym derbowym meczu. Zawodnik Evertonu miał zgłosic owy "atak" sędziemu. Moim zdaniem to jest ponury żart. Firmino najprawdopodobniej nazwał go po portugalsku filho da puta ( ͡° ͜ʖ ͡°). Rasizm na całego, chyba że matka Holgate'a faktycznie była kurtyzaną.
Dla zainteresowanych link.
  • 7
Moim zdaniem to jest ponury żart. Firmino najprawdopodobniej nazwał go po portugalsku filho da puta ( ͡° ͜ʖ ͡°). Rasizm na całego, chyba że matka Holgate'a faktycznie była kurtyzaną.


@Moty: ostatnim słowem które wykrzyczał Firmino na 100% nie było "puta". Po "puta" niestety Firmino został zasłonięty przez Kennego przez co nie niewomo co powiedział później. Właśnie wtedy gdy nie było widać co krzyczy Firmino Holgate bardzo żywiołowo
@redheart: tu się zgodzę. Gość powinien być wyrzucony z boiska albo dostać karę od FA na trzy mecze. No ale przecież nie wolno karać kogoś kto być może był potraktowany rasistowsko... nawet jeżeli w sposób intencjonalny wepchnął kogoś w trybuny narażając na kontuzje tą osobę
@verto10: a Holgate swoją drogą narusza nietykalność cielesną arbitra. W ogóle jeśli te rasistowskie wyzwisko było tak wyraźne dla Anglika Holgate'a, to tym bardziej powinno być wyraźne dla arbitra prowadzącego spotkanie, który za słysząc te słowa powinien wyrzucić Firmino, a tego nie zrobił.
@verto10 Sędzia stał tak blisko że usłyszałby rasistowską obelgę, a wtedy to wiadomo. Bardzo słaby mecz sędziego, już dawno nie widziałem tak żenującego poziomu sędziowania. Co do rzekomego ataku to sprawa wygląda tak, że była skarga Holgate'a, która trafiła do protokołu więc musi być cała procedura i wyjaśnienie. Sprawa jest dziwna i jestem ciekaw decyzji FA, bo jeśli obelgi nie było mam nadzieje, że Holgate zostanie ukarany.
@Moty: @redheart: Wszystko się sprowadza do nieudolności sędziowskiej którą było wczoraj wyraźnie widać. Po tym co wczoraj widziałem jestem w stanie uwierzyć, że Madley nie usłyszał czegoś co było powiedziane. Oczywiście cała wiązanka Firmino była po portugalsku więc sędzia może się tłumaczyć, że nie wie co znaczy słowo "negrito". Wszystko się wyjaśni za parę dni. Oby się jednak okazało, że Holgate się przesłyszał bo w innym przypadku LFC może stracić