Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy wypad na Beinn Chabhair, albo prawie Beinn Chabhair. Tak to jest jak się polega na technologii i nie nosi tradycyjnej mapy. Pokręciłam trochę trasę idąc po śladach grupki przede mną. Myślałam, że oni znają szlak, który dziś był kompletnie zasypany śniegiem (zaspy nawet do pasa momentami :D), ale okazało się, że oni są tak samo doinformowani, jak ja. Jak już ogarnęłam pokrętną drogą na sam szczyt, to robiło się ciemnawo i fasiągi nie jeździły, więc zeszliśmy przed dotarciem na sam szczyt, ale i tak było fajnie :)

Pieseł wyraża zniesmaczenie moimi umiejętnościami nawigacyjnymi.

#szkocja #uk #gory #pokazpsa #fotografia #azylboners
Pobierz
źródło: comment_sqXRIdoMOh5wvagHplfepJ9IFfbzk46E.jpg
  • 9
@ParuwkaInternetuw: Jakby mu było zimno, to by nie rył w śniegu jak #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º) @kufeleklomza dobrze prawi, to pies pasterski. Ma podszerstek, który działa jak kurtka puchowa. Co niektórzy nawet mieszają pół na pól z wełną owczą i swetry robią ¯\_(ツ)_/¯

@PanBulka: W Glasgow ze dwa dni się śnieg utrzymał, to trza na północ jechać i będzie śnieg :D
Pobierz
źródło: comment_h4iFRkc5ov3ibOCYOSuo5aWsJiXAOIV5.jpg
@Aenkill ile kilonetrow zrobiliscie? Pies mial cos na lapach? Zastanawiam sie wlasnie nad border collie, a duzo jezdze na nartach (ski touring), biegam, biegam biegi gorskie i inne takie. Nie chce go zajechac. TOPR ma jednego collie jako psa lawinowego, wiec w sniegu chyba ogarniaja, pytanie jak dlugo?
@cumpelFraglesa: Około 10km, pies to pewnie z 15km, bo nie idzie przy nodze, a biega luzem ;) Na łapach nic nie nosi, ale od jakiegoś czasu zastanawiam się nad butami, bo mój egzemplarz ma dość delikatne opuszki jak na tę rasę i zdarzyło mu się kaleczyć, jak się wspinał po skałach latem.

Razem biegamy i czasem zabieram go na rower - spokojnie daje radę, ale robimy raczej krótkie trasy (5-15km). Jestem