Wpis z mikrobloga

510650 - 2600 = 508050

Chciałbym przekazać kilka informacji osobom, które mają postanowienie w nowym roku chodzić na #basen i uprawiać #plywanie (szczególnie kieruję to do #wroclaw ).

1)Jeżeli pływacie wolno, robicie przystanki na odpoczynek to starajcie się przepuszczać osoby, które pływają szybko lub ciągiem - baseny są niestety nieźle obłożone i zazwyczaj nie ma szans na ciągłe wyprzedzanie na torze.

2)Jeżeli stoisz z ludźmi przy krawędzi basenu i widzisz kogoś nadpływającego, starajcie się zrobić miejsce dla tej osoby na nawrót - nie chcecie żeby ta osoba odbiła się od waszych nóg czy pośladków.

3)Jeżeli idziecie na basen sportowy to pamiętajcie o tym, że jest to basen SPORTOWY - stawanie bez przyczyny po środku toru lub 5m od krawędzi nie jest tolerowane, tak samo jak wszelkiego rodzaju wygłupianie lub obmacywanie się z dziewczyną/chłopakiem. Od tego są niecki rekreacyjne i aquaparki.

Ogólnie bardzo propsuję chodzenie na basen. Według mnie jest to jeden z lepszych sportów jakie można uprawiać niezależnie od umiejętności i wieku. Pamiętajcie jednak o tym, że niektórzy przychodzą tutaj również ćwiczyć i postarajcie się to uszanować. Dziękuję.

#plywajzwykopem #ruszwroclaw
  • 7
@zieju94: Ogólnie się zgadzam i popieram, ale mam zastrzeżenie do punktu 1), pływam słabo, wolno i tylko na grzbiecie, ze względów bezpieczeństwa pływam na skrajnym torze, często najmniej obleganym. I jak mi tam przyjdzie jakiś sprinter, to ja nie zamierzam jakoś szczególnie się skupiać na tym, żeby przypadkiem kogoś nie spowolnić.
@Fidelis: może nie doprecyzowałem- jak już płyniesz od jednej krawędzi do drugiej to spoko - każdy musi uszanować z jaką prędkością płyniesz. Natomiast jeżeli szykujesz się do przepłynięcia kolejnej długości to spójrz czy ktoś nie jest na Twoim ogonie- jeżeli tak to go po prostu przepuść. Ogólnie polega to na tym żeby specjalnie kogoś nie blokować- nie wpychać się przed daną osobę. Ty poczekasz 3 sekundy i nic nie stracisz, a